Prohlášení k odstranění sochy maršála Koněva

Ivan Stepanovic KonevProhlášení vedení KSČM k odstranění sochy maršála Koněva
Komunistická strana Čech a Moravy ostře protestuje proti rozhodnutí Městské části Prahy 6 a Magistrátu hlavního města Prahy o odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, který velel vojskům Rudé armády, jež přispěchala na pomoc povstalé Praze a  přinesla jí konečné osvobození. Vládnoucí elity Prahy složené z Pirátů, TOP 09, KDU-ČSL, ODS a dalších pravicových subjektů nemají žádnou úctu k vlastním dějinám, ani k našim osvoboditelům.
Je neakceptovatelné, že takovým veřejným funkcionářům nic neříká ani mezinárodní právo a ani závazky mezi Českou republikou a Ruskou federativní republikou o válečných hrobech. Za nepodstatný považují souhlas Vlády České republiky či alespoň Ministerstva obrany.

Program pro většinu obyvatel

30 let kscm wRozhovor s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem
- KSČM slaví v těchto dnech 30 let své existence. Jakých to bylo 30 let?
Myslím, že oněch třicet let byla doba, která ukazuje na schopnost radikálně levicové strany, kterou KSČM je, bojovat za práva obyčejných lidí. Být, abych tak řekl, na tepu života české společnosti. A pokud jde o samotný vznik Komunistické strany Čech a Moravy? Šlo o logický krok po listopadových událostech 1989. Samotné rozhodnutí založit stranu nebylo ovšem jednoduché, ale čas ukázal, že v březnu 1990 vznikla strana, která byla schopná oslovit část bývalých členů KSČ a nabídnout jim pokračování v jejich činnosti. Nakonec nám nebylo ani líto těch, kteří zahodili stranické průkazy. V nové straně totiž zůstali lidé, kteří myšlence socialismu věřili a neměli se ve své minulosti za co stydět.

Peníze do zdravotnictví nesmí chybět

markova 17 wRok 2020 měl být původně pro financování zdravotnictví nejlepším, s rekordními příjmy 350 miliard korun. Tyto peníze měly sloužit pro zdravotnické pracovníky i pro zabezpečení dostupné zdravotní péče. Současná krize způsobená koronavirovou nákazou ale přináší celému zdravotnickému systému obrovské problémy. Sněmovnou právě schválená novela zákona č. 592/1992 Sb., o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, »připraví« systém odhadem o 8-8,5 miliardy korun. Zcela správně totiž osvobodí osoby samostatně výdělečně činné od povinnosti platit pojistné formou zálohových plateb v době, kdy nemohou v době vyhlášeného nouzového stavu vykonávat svoji profesi. Zároveň je ale také nutné počítat i s dalším propadem příjmů do veřejného zdravotního pojištění a s navýšením nákladů na zdravotní služby v důsledku probíhající pandemie. Na konci roku 2020 může být proto deficit systému veřejného zdravotního pojištění až ve výši 40 miliard korun.

Co navrhuje KSČM při řešení nouzového stavu v ČR

filip sv18wTISKOVÁ ZPRÁVA KSČM: Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip se prostřednictvím videokonference zúčastnil jednání s předsedou vlády Andrejem Babišem, místopředsedou vlády Karlem Havlíčkem, ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a předsedou krizového štábu prof. Romanem Prymulou. Filip navrhl předsedovi vlády řešení ošetřovného, aby lidé postižení nouzovým stavem jej mohli dostat za celou dobu, kdy budou tuto činnost provádět nikoli nařízením vlády, ale přímo zákonem. Souhlas s tímto požadavkem mu přímo z jednání vlády Babiš potvrdil a také požádal KSČM o součinnost na přípravě mimořádné schůze v legislativní nouzi, kde bude tento návrh předložen ke schválení.
Strana 1 z 44

KH KV KSČM

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top