Ahoj Viky!

zizkova 16 wAhoj Viky, já jsem Věra a jsem starší člověk. I když mám možnost volit a hodit svůj hlas do volební urny, chci i tak projevit svůj názor. Nevolila jsem ani Babiše, ani Okamuru. Někteří moji kamarádi též nevolili ani jedno z těchto uskupení. Možná již příští rok ani nebudou moci vhodit volební lístek do volební urny, neboť budou v té pravé... Přesto si jako babičky a dědečkové, snad i rodiče těchto dětí, velmi dobře uvědomuji, že v současné době jde o to, kam se bude naše republika po několik dalších let ubírat. Obohaceni o životní zkušenosti a znalosti se rozhodují zodpovědně a s rozmyslem.


Přestože mám tu možnost dát svůj hlas ve volbách, chci projevit svůj názor a nechci k současným událostem mlčet.
Nesouhlasím s vyvoláváním demonstrací, zpochybňováním výsledků voleb a nepřijímáním kritiky na mnohá média. ČT si kritická slova plně zaslouží. Jako veřejnoprávní instituce by měla dbát na objektivitu, vyváženost, šířit mezi diváky ušlechtilé myšlenky, občany kultivovat a rozšiřovat jejich obzor. Měla by též pěstovat hrdost na náš národ, propagovat úspěchy všech šikovných lidí, nejen několika vyvolených umělců či sportovců, ale i dělníků, řemeslníků, zemědělců a vědců. Měli bychom být hrdí na um a šikovnost všech těch, kteří mají zásluhu na rozvoji rodné země. Tato kritéria pro mě ČT naprosto nesplňuje.
Chci říci té rozumbradě Viky ze Základní školy svaté Voršily, že ani pan Babiš, ani pan prezident, nota bene ani pan Okamura o návratu k socialismu, komunismus tady rozhodně nebyl, nikdy nemluvili.
Nevím, za co vlastně se demonstruje. Vždyť lidé mohou hlasitě vyvolávat své názory a nikdo je neomezuje. Není to jen tak trochu adrenalin pro některé účastníky? Druhou stranou mince je, že většina voličů si asi myslí úplně něco jiného, a tak volí Babiše, Zemana či Okamuru.
Holčička by se měla spíše zamyslet, co je to za demokracii, která nehodlá respektovat vůli občanů, kterou vyjádřili vhozením příslušného volebního lístku do volební schránky. Máme tu zase období té jediné pravé pravdy? Doufám, že až Viky nabude životních zkušeností, bude vidět své vystoupení jinýma očima, tak jako mnozí, kteří zvonili klíči v roce 1989.

Věra ŽIŽKOVÁ,
občanka

skola2 1460 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top