REDAKCE

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
REDAKCE

redakční tým

Josef Tylš wS končícím volebním obdobím završím šest let práce ve výboru pro sport a volnočasové aktivity v Královéhradeckém kraji a sportovní komisi pro využívání sportovních zařízení v Trutnově. Vždy jsem se řídil heslem sport a volnočasové aktivity pro všechny. Bohužel si nemyslím, že tomu tak je v současnosti. Sport ani volnočasové aktivity nejsou pouze zábavou, ale učí budoucí generaci chovat se fair play, odpovědnosti a je prevencí proti kriminalitě či obezitě. Považuji za důležité, aby děti nebo handicapovaní mohli dělat sport nebo volnočasové aktivity, které si vyberou, nikoliv co si může rodina dovolit. Podpořím a budu prosazovat rozšíření dotací na sport a volnočasové aktivity pro všechny, nikoliv pouze pro vyvolené.
06 stepan 1200 senat

Narozen v roce 1954

Vzdělání: Střední průmyslová škola stavební, ČVUT Praha Bydliště: Hradec Králové

V Hradci Králové žije – s výjimkou vysokoškolského studia a vojenské služby – trvale celou dobu. Pracoval ve Vojenském projektovém ústavu a po ukončení prezenční vojenské služby v roce 1980 nastoupil do Kovoprojekty Hradec Králové, kde pracoval jako projektant. Na konci roku 1991 z tohoto podniku odešel a založil projektovou kancelář a živil se a živí jako soukromník.

Je dlouholetým zastupitelem města Hradec Králové, vždy v opozici. Od roku 2000 byl osm let také zastupitelem Královéhradeckého kraje, z toho čtyři roky pracoval ve funkci uvolněného předsedy kontrolního výboru. Má mnoho zkušeností z komunální i krajské politiky, též z práce ve statutárních orgánech obchodních společností.

Jeho koníčky byl sport a nyní se zapojuje do činnosti výboru Fotbalového klubu FC Nový Hradec Králové a v dozorčí radě Mountfield HK. Co jej baví mimo práci pro sport, je pes a práce na zahradě.

Senátní obvod 45 – Hradec Králové

07 lukasek 1200 senat


Narozen v roce 1952

Vzdělání: Pedagogická fakulta Hradec Králové, obor fyzika - základy techniky, ukončeno 1974, Přírodovědecká fakulta UP Olomouc, tentýž obor, ukončeno 1981, rigorosum na VŠP Hradec Králové 1986

Bydliště: Bystré v Orlických horách, předtím 27 let v Dobrušce, dětství a mládí prožil v Borohrádku

Jako učitel se specializoval na fyziku a přírodní vědy. Jak si vedl v této roli, nejlépe ukazuje fakt, že se v r. 2005 dostal do finále soutěže „Zlatý Amos“. Deset let pracoval v Dobrušce jako tajemník městského úřadu, 19 let působí v různých výborech kraje, z toho jedenáct let jako krajský zastupitel a čtyři roky byl i členem rady kraje, se zodpovědností za sociální oblast. Zastává také funkci místostarosty v Bystrém u Dobrušky. Při své práci ve městě Dobruška se podílel např. na výstavbě krytého bazénu, koupaliště, teplárny, polikliniky, nových škol, sídliště Orlická a dalších objektů v Dobrušce. Je autorem publikací přibližujících krásy kraje a napsal už čtyři knihy pohádek. Byl dlouholetým členem Horské služby, jeho koníčky jsou turistika a psaní. Protože většinu svého života působil ve školství, rád by se na tuto oblasti zaměřil i v Senátu, díky působení v krajském zastupitelstvu mu není cizí ani oblast sociální.

Obvod č. 48 Rychnovsko a částečně Pardubicko a Ústí nad Orlicí

KONTAKT

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Představujeme Vám naše kandidáty do senátu

- Senát 2020 -

Ing. Lubomír Štěpán
66 let, KSČM, žije v Hradci Králové


projektant,
dlouholetý zastupitel

PaedDr. Josef Lukášek
68 let, KSČM, žije v Bystrém v Orlických horách


středoškolský učitel,
nyní místostarosta

tana sormova w 2020Člověk je vždycky rád, když to, co prosadil, se změnou vlády v kraji nezapadne, ale rozvíjí se. Jako radní jsem v minulém volebním období (2012–2016) stála u kolébky slibně se rozvíjející spolupráce mezi výrobními firmami a středními školami. Pro děti a jejich rodiče byly v jednotlivých okresech připravovány každoročně společné přehlídky zaměstnavatelů a středních škol, kde se mohli zájemci dobře orientovat v nabídkách oborů a zároveň s možnostmi uplatnění po ukončení studia nejen v Královéhradeckém kraji. S potěšením musím konstatovat, že i v posledním, již končícím volebním období, se tato spolupráce rozvíjela a rozšířila o další aktivity. I ocenění firem a škol za vzájemnou spolupráci a přínos pro rozvoj vzdělávání, snazší získávání pracovního uplatnění má své místo a stalo se prestižní záležitostí jak pro školy, tak pro zaměstnavatele.
lubomir stepan wRozhovor Haló novin s Lubomírem Štěpánem, kandidátem KSČM do Senátu ve volebním obvodě č. 45 - Hradec Králové
- Na podzim se budete ucházet o křeslo senátora. Nejde o vaši první kandidaturu do horní parlamentní komory. Co vás přimělo opět kandidovat?
Kandidovat do Senátu budu podruhé. Poprvé to bylo před šesti lety. Původně jsem znovu kandidovat nechtěl, chtěl jsem kandidaturu přenechat někomu mladšímu, průbojnějšímu a perspektivnějšímu, ale mí přátelé a straničtí kolegové mě přemluvili a stranické orgány to potvrdily.
- Jste stavební projektant, třicet let zastupitel města Hradec Králové a osm let jste byl zastupitelem Královéhradeckého kraje. Jak hodláte své bohaté životní zkušenosti uplatnit?
markova 153Východočeská televize V1 i ČT si za hlavní téma pro debaty před krajskými volbami zvolila zdravotnictví. Nejen proto, že žijeme v době »covidové«. Také proto, že v Královéhradeckém kraji žije nejstarší obyvatelstvo z celé České republiky, a tím budou na zdravotnické a sociální služby do budoucna kladeny čím dál větší nároky. Problémy zdravotnictví se ale v minulosti řešily nekoncepčně a často neprofesionálně. Díky poněkud spornému průzkumu volebního potenciálu nedostali zástupci KSČM slovo v přímém televizním přenosu. Přesto považuji za nutné se k této problematice vyjádřit. Dochází totiž k trvalému plíživému zhoršování dostupnosti zdravotní péče. Lidé často hledají svého zubaře, praktického i dětského lékaře, či jiného odborného specialistu. V oblastních nemocnicích jsou postupně rušeny tzv. malé obory, jsou omezována stále potřebnější lůžka na interních odděleních a vedení kraje v podstatě pouze přihlíží. Po ostudných čtyřech tendrech a letech čekání se sice konečně podařilo stavebně dokončit více než miliardovou investici do náchodské nemocnice, ale přejíždění mezi areály bude i nadále znesnadňovat život tamějším pacientům i zdravotníkům.
otakar ruml smedaili wZa dlouholetou práci pro kraj, u příležitosti 20. výročí založení novodobé krajské samosprávy, udělil PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D., zastupiteli RSDr. Ing. Otakaru Rumlovi (KSČM), dlouholetému předsedovi klubu krajských zastupitelů za KSČM a Ing. Vladimíru Dernerovi (KDU–ČSL) pamětní medaili. Za dobu své působnosti zastával Otakar Ruml několikrát funkci předsedy výborů KZ, ale i 1. náměstka hejtmana. Jako člen správní rady Zoo Dvůr Králové pomáhal jejímu rozvoji.
filipa podium w Kandidáti KSČM z krajů dostali slovo a příležitost se představit * Vojtěch FIlip v úvodu uvedl, že KSČM si nehraje si na nezávislé, ani na ty kteří bojují na oko za národní zájmy, ale zatím bojují za zájmy cizí * Naši kanddidáti hájí zájmy lidí v republice i ve světě * KSČM má co nabídnout * Narušení akce se příliš nevyvedlo, ale bylo důvodem zájmu televizí o akci
* Královéhradecký = Kraj pro lidi * Pardubický kraj = Zajistíme vám víc * Velká skupina mladých kandidátů se dobře uvedla * Konečně slunečno * Příjemná atmosféra * Stovky účastníků * Velký zájem o diskusní stan * Stánky krajů i okresů *


kandidati khk w* Lídr kandidátky Královéhradeckého kraje za KSČM Zdeněk Ondráček představil své spolukandidátky a kandidáty: Petru Zakouřilovou, Soňu Markovou,Táňu Šormovou a Václava Orta * 

kraj pro lidi wPodívejte se na přehled akcí zde:
http://www.kscmkrhk.cz/akce-pro-verejnost/kalendar-akci

Akce 24. 9. v Rychnově byla, bohužel, zrušena z důvodu koronavirových opatření.

Strana 1 z 40

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top