Bordel nad bordel a odpovědnost žádná

ondracek zd wTi, kteří sledují moji práci v Poslanecké sněmovně, vědí, a čas od času mi to i vyčítají, že se zastávám práce policistů, ale i ostatních příslušníků bezpečnostních sborů. Podle svých sil a možností se snažím zlepšit jejich platové ohodnocení a vytvořit lepší podmínky pro výkon jejich služby. Prosadil jsem tak navýšení rizikových příplatků, zvýšení úmrtného, inicioval vznik koncepce balistické ochrany a řešil i nedostatek či nekvalitu výstrojních součástek. Znám náročnost služby a dokáži ji proto ocenit. Dokáži být však i velmi kritický a veřejně poukázat na nedostatky či nekvalitu práce.


Když jsem se ze sdělovacích prostředků dozvěděl, že do střeženého prostoru ve Vrběticích chodila skupina lidí a odnášela si odtamtud samopaly vzor 58, které se tam v počtu až deset tisíc kusů válí někde po lese a které následně prodávali i za kartón cigaret, byl jsem velmi zděšen. Na poslední schůzi Poslanecké sněmovny jsem proto žádal, aby nám byly vládou či samotným ministrem vnitra sděleny bližší informace k tomuto případu.
Zajímalo mě, jak je možné, že do střeženého prostoru někdo opakovaně vnikne a nepozorovaně si odnáší zbraně. Chtěl jsem znát stanovisko vlády k veřejnému vyjádření odpovědných funkcionářů krajské policie ve Zlíně, kteří uvedli, že prostor nelze zabezpečit a ustřežit. A určitě by mě také zajímalo, zda jde o exces, který by měl být potrestán, a zda je policie vůbec schopna zabezpečit jiné střežené prostory. Pro mě je to další z varovných signálů o obřích problémech uvnitř policie. O problémech, které bohužel nikdo dlouhodobě neřeší.
Před svým vystoupením ve sněmovně a vznesením požadavku na zařazení tohoto bodu do schůze jsem o svém záměru mimo jiné informoval i předsedu poslaneckého klubu hnutí ANO. Podle předvolebních průzkumů může být toto hnutí vítězem v podzimních parlamentních volbách. Pokud by sestavovalo budoucí vládu, určitě by usilovalo i o post ministra vnitra. Pan předseda Faltýnek mi suše řekl, že on o ničem neví. Zřejmě ho zajímá jen zemědělství a jeho vlastní trestní kauza. Když pak došlo na hlasování, tak ze 133 přítomných poslanců hlasovalo pro návrh jen 56 z nich. Bohužel bezpečnost nezajímá ani dvě naše poslankyně, většinu klubu ČSSD i hnutí ANO. Kdo chce vědět více, může se podívat na webové stránky Poslanecké sněmovny (http://www.psp.cz), hlasování číslo 113 ze dne 12. září 2017.
V jiné zemi by si minimálně velitel opatření už balil kufry, resp. byl by vyhozen ze služby. U nás lze spíše očekávat, že bude navržen prezidentu republiky na jmenování do první generálské hodnosti. Prostě bordel nad bordel a odpovědnost žádná.

***

V jiné zemi by si minimálně velitel opatření už balil kufry, resp. byl by vyhozen ze služby. U nás lze spíše očekávat, že bude navržen prezidentu republiky na jmenování do první generálské hodnosti.
Zdeněk ONDRÁČEK, Královéhradecký kraj

20.9.2017 Haló noviny str. 5 Názory, polemika

skola2 1578 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top