Heslo mocných – Ať žije válka

274774879 2400148536794541 5334673748519848809 nAť žije válka, ať žijí prachy, ať lidé chcípají! To je heslo nynějších vládců světa.
Jsme svědky dalšího kola vraždění nevinných lidí na obou znesvářených stranách. Je to opět příkladná ukázka, jak kapitalismus řeší své problémy. Vždy a všude nejraději zbraněmi. Na ty se vždycky peníze najdou. Zase se napakuje pár miliardářů a oči pro pláč zbudou miliónům obyčejných lidí. Zase tu bude další zničená země, lidé bez přístřeší, hladoví, nemocní a bezprizorní, prchající před útrapami. Přibudou nové hroby na obou stranách, zmaří se mladé životy, budou plačící ženy, matky, děti.

Kolikrát se bude tento scénář ještě opakovat? Politici jsou naprosto nepoučitelní a znovu a znovu ženou lidi do válek. Dlouhodobou propagandou, štvavými řečmi rozdmýchávají vášně, až dojde ke krvavému konfliktu. Každý vojenský střet má svůj dopad i na ostatní, nepřímé účastníky
I my musíme počítat s vlivem právě probíhajícího konfliktu na nás. Prudce rostou ceny pohonných hmot, energií, potravin. Naše země je hodně závislá na dovozu životně důležitých komodit, jako je jídlo, ropa, plyn. Zničili jsme naše doly, továrny, rozvrátili zemědělství, potravinářský průmysl. Stali jsme se zcela závislí na zahraničí. Nyní nás bude mezinárodní kapitál vysávat jak houbu. Za vše draho zaplatíme. Ať budeme pracovat od nevidím do nevidím, stejně si vyděláme jen na tu pověstnou sklenici vody (kterou nám milostivě za drahé peníze nechá některá ze zahraničních firem ovládající naše vodovody) a suchou kůrku.
Měli bychom se zamyslet nad tím, co je v tomto světě i státě špatně. Problémy by se měly řešit jinak, než zbraněmi. Mír je v zájmu milionů lidí, válka prospívá jen hrstce vyvolených. Volejme po míru, porozumění, bezpečí pro všechny.

Věra ŽIŽKOVÁ,
předsedkyně Královéhradeckého KV KSČM

skola2 175 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top