Komunisté pokračují v boji za vodu a úsporu při volbách do Senátu

silniceZástupci KSČM se 16. 7. sešli se zástupci ANO na bilanční schůzce, aby zhodnotili, jak se daří plnit body, na jejichž základě KSČM umožnila vznik současné vlády.
»Poděkovali jsme za podporu návrhu zdanění církevních restitucí. Jsme také rádi, že se budou zvyšovat důchody a vítáme i valorizaci minimální mzdy,« konstatoval po schůzce Grospič. To byly podmínky podpory vládě.

Žádná okurková sezona
Dále se podle něj diskutovalo i o tom, že je třeba řešit otázku dostupnosti nájemního bydlení a také důstojné bydlení.
Důležitým bodem nyní pak podle Grospiče zůstává otázka ochrany surovinového bohatství, a především vodních zdrojů. Vláda nedávno tento návrh z dílny KSČM odmítla. Podle Grospiče se ale zástupci obou stran na včerejší schůzce shodli, že se tyto záležitosti budou ještě řešit ve Sněmovně a že se zde pokusí vypořádat s jednotlivými připomínkami.  Nově by zněl: "ČR chrání a zvelebuje toto bohatství a je povinna zajistit ochranu a šetrné využívání vody jako základní životní potřeby i ostatních přírodních zdrojů a přírodního bohatství ve prospěch svých občanů a následujících generací."  
KSČM dále bude navrhovat jednokolové senátní volby, aby se uspořily finance, a také by mohlo přijít více voličů. Zatím se tento návrh, inspirovaný australskými volbami, nesetkává s velkým pochopením. I když některé strany nad jednokolovými volbami uvažují.
skola2 200 X

KH KV KSČM

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top