Mladí na „odstřel“

mladi-lideČeská Republika se může pochlubit další smutnou statistikou. Značně vysoké procento mladých lidí ve věku 25 - 29 let se v dnešní době neosamostatňuje a setrvává u svých rodičů či prarodičů nadále, což je evidentně neperspektivní do budoucna, a porušuje to základní koloběh života.

Nic na plat, tito lidé můžou být schopní, vzdělaní a zkušení, ale bohužel je nedostatek pracovních míst, tak jim to není nic platné, nemají možnost si na sebe vydělat. Ihned po škole je téměř nemožné začít okamžitě úspěšně podnikat. 

Zůstávají tak frustrovaní, bez perspektivy, a jejich psychika jim už nedovoluje pokračovat v začarovaném kruhu hledání obživy, neboť po rozeslání desítek životopisů dostanou mizivé procento odpovědí, často ještě negativních. Pokud už armáda nezaměstnaných má to štěstí a sežene nějakou brigádu, často ji výdělek nepokryje ani základní životní potřeby a nedovoluje ji osamostatnit se a založit si rodinu vlastní. Jiní odcházejí do zahraničí na podřadnou práci a stávají se tak kočovníky za prací. Většina pravicových politiků argumentuje tím, že jsou zdraví a schopní, tak si mají práci najít sami a nebýt lenochy a lemply, kteří doma účelově parazitují, protože vše co porušuje kapitalismus je špatné, bolševické a proti demokracii, která nás už čtvrtstoletí ohromuje do té míry, že se nestačíme divit. Opravdu funguje protěžovaná teze, že trh vyřeší úplně vše? Já osobně si to nemyslím a vím, že nejsem v dnešní těžké době určitě sám.

Ing. Pavel Janeček,
kandidát pro volby do Evropského parlamentu za KSČM

 

skola2 2172 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top