Samková nezvítězila, Konečná byla jedničkou

konecna katerina tv

Vícerychlostní Evropa je nepřijatelná, tvrdí nejen Katka Konečná
Poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná (KSČM) spolu s europoslancem Pavlem Teličkou (ANO) v nedělních Otázkách Václava Moravce ČT debatovala nejen o budoucnosti Evropské unie, ale i o situaci u nás. Došlo i na prezidenta Miloše Zemana, o něhož se moderátor pořadu několikrát otřel.

»Hnutí ANO ukázalo, že mu je jedno, jestli půjde s levicí i s pravicí, hlavně ať vládneme, ale já marně hledám nějaký program,« poznamenala Konečná s tím, že Zemana vnímá jako levicově naladěného prezidenta. »Chápu ho však i jako člověka, který dává témata do placu, zkouší, jak na ně lidé budou reagovat a poté se zařídí. Co se týká spolupráce s hnutím ANO, tam si myslím, že je to velký pragmatismus v tom, že prosí, aby byl podpořen, a potom bude jmenovat vládu, jakou budete chtít,« míní Konečná.
Kritická byla i k ČSSD za malou ochotu plnit svůj program. Europoslankyně také odmítla přistupovat na podmínku, že komunisté přestanou kritizovat členství ČR v NATO. »Je konečně načase vyhlásit o členství v Alianci referendum, když jsme členy už 18 let. Pokud jsou kolegové tak strašně přesvědčeni, jak je ta Severoatlantická aliance tak strašně super, tak se toho referenda o členství v NATO přece nemusí nikdo bát,« prohlásila europoslankyně.

Postoje podle průzkumů?
»Možná je to proto, že se pořád lidem snažíme říkat pravdu celou, že se nesnažíme své názory měnit podle toho, jak se mění veřejné mínění. Tohle přesně vidíme u hnutí ANO,« vysvětlila aktuální neúspěchy levicové politiky Konečná s tím, že Andrej Babiš sleduje své zájmy, ale když dojde na téma, které není v popředí jeho zájmu, tak hnutí ANO neví, jak má hlasovat, a ovládne ho panika. »Ptám se, zdali ANO má vůbec nějaký volební program, zdali to není jen o průzkumech veřejného mínění, které určují program ANO,« zdůraznila Konečná. »Když si vezmu církevní restituce, které byly předvolebním tématem ANO v roce 2013, tak na ty ANO úplně zanevřelo, a to mají společné se sociální demokracií,« zdůraznila europoslankyně.
»Víte, nechtěla bych, aby se KSČM stala stranou, která nemá žádný program a která de facto dělá vše jenom pro průzkumy veřejného mínění. Která něco slíbí a následně se to stokrát změní. To je koneckonců práce hnutí ANO,« dodala Konečná s tím, že ale vidí slabinu KSČM v tom, že možná neumí svůj program lidem vysvětlit.
Zeman jako vizionář
»Já tady vidím Miloše Zemana jako vizionáře. On se snaží nastolovat témata, na která ostatní naši politici nestačí, protože Zeman prostě vidí dál a možná se připravuje na to, že bychom se slepě a hloupě neměli zaměřovat jen na Evropskou unii, ale hledat jiné partnery,« uvedla v další části pořadu Konečná s tím, že dle průzkumů až 90 procent ekonomického růstu v příštích 15 letech bude generováno mimo EU.
Ke znovuzvolení Donalda Tuska předsedou Rady Evropy Konečná poznamenala, že jde o muže, který plní jen to, co mu uloží evropské velmoci, a dodala, že EU vlastně teď neví, kam by chtěla směřovat, protože dle jejích slov Tusk, předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani prý předestřeli nějaké představy a uvidí se, co bude dál. »Já se ptám, jestli si kluci jako trochu neměří, kdo má… silnější hlas, když to řeknu slušně,« komentovala Konečná.
»Mně přijde, že Evropa neví, co chce, kromě kancléřky Merkelové. A stejně tak Česká republika neví, co chce, což je z mého pohledu ještě větší problém. Pro mě je vícerychlostní Evropa nepřijatelná,« prohlásila Konečná.
»V Evropském parlamentu opravdu řešíme takové kraviny a neřešíme ty důležité věci, protože na to nemáme mandát,« poznamenala europoslankyně, která by si dokázala představit, že by europoslanci mohli získat zákonodárnou iniciativu, aby se EU mohla pohnout kupředu. V diskusním pořadu s Teličkou se shodla pravděpodobně jen na tom, že europoslanec má výbornou angličtinu.
(rad)

Zdroj: Haló noviny, 13. března 2017, strana 1

https://www.facebook.com/komunistickastranacechamoravy/videos/909246829218060/

skola2 1604 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top