START DO EVROPSKÝCH VOLEB

katerina konecnaKomunisté zahájili kampaň pro volby do Evropského parlamentu na botelu Albatros. K andidátku do Evropského parlamentu vede místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná. „Pro mě je úspěch, ne obhájit tři mandáty, ale získat čtyři. Buďte s námi, jsme s vámi. Jsme na jedné lodi, pojďme do toho,“ řekla při startu kampaně Konečná. V končícím období Evropského parlamentu měla jako žena jeden z poslaneckých mandátů KSČM spolu s Jiřím Maštálkou a Jaromírem Kohlíčkem, který nahradil zesnulého Miloslava Ransdorfa (15.2.1953 Rakovník  – 22. 1. 2016 Praha).

Kompletní kandidátní listinu najdete na tomto webu. Z našeho kraje kandiduje na osmnáctém místě poslanec PS PČR Zdeněk Ondráček.
Pro začátek kampaně strana přichystala na start kampaně z lodi i speciální míchaný drink, ve kterém byla skotská whisky, led, chilli paprička a také stranický symbol třešnička.
Pozoruhodného člověka má KSČM na třetím místě kandidátky. „Současná Evropská unie vypadá jako žižkovský bar kolem třetí ráno,“ řekl Arťom Korjagin, barman, který se narodil v Leningradu (dnešním Petrohradu, pozn. red.). Většinu života ovšem prožil v Česku, je mu 31 let a pozornost vzbudil, když dostal v září 2017 podmíněný trest 18 měsíců odnětí svobody za to, že během summitu zemí G20 v Hamburku házel kameny a lahve na policisty. K činům, které spáchal večer 7. července ve čtvrti St. Pauli v Hamburku, se přiznal. „Nechal jsem se strhnout agresivní atmosférou, která panovala mezi policisty a demonstranty,“ uvedl v prohlášení, které u soudu četl jeho advokát. Nyní Korjagin svého počínání lituje.
Myslím si, že naše kandidátka je nejmladší ze všech parlamentních stran,“ uvedla mluvčí komunistů Helena Grofová. Kampaň, do které hodlají komunisté vložit 7,5 milionu korun, chtějí komunisté s kandidátkou nazvanou „KSČM - Česká levice společně!“ vést hodně na sociálních sítích. Omezí billboardy a chtějí být víc vidět v ulicích. 


skola2 1204 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top