X. sjezd KSČM skončil

X sjezd logo width 800pxNa nymburském sjezdu KSČM 21. dubna 2018 byl znovu do čela strany zvolem Vojtěch Filip. V druhém kole jej podpořilo 165 delegátů. Josefa Skálu podpořilo 145 delegátů.

Ze zprávy ČTK:  "Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM v Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou.

sjezd tiskovka..... Filip hned po zvolení novinářům vyjmenoval, že by chtěl do vedení europoslankyni Kateřinu Konečnou pro evropské záležitosti, poslance Stanislava Grospiče a Miloslavu Vostrou a Filipa Zachariáše z Vyškovska jako představitele mladší generace. Chce také pokračovat v jednáních s hnutím ANO o podpoře vlády.

V prvním kole volby delegáti předsedu nevybrali. Filip v něm dostal 110 hlasů, Skála o pět hlasů méně. Z prvního kola nepostoupila mimo jiné rovněž favorizovaná europoslankyně Konečná, pro niž odevzdalo hlas 79 delegátů. .... Skála vzhledem k rozdílu hlasů ve druhém kole označil Filipovo vítězství za symbolické, svůj výsledek za nějakou velkou prohru nepokládá. Skála taky připomněl, že v prvním kole dopadli oba kandidáti téměř stejně a nějaké "válcování" by podle něho byla špatná taktika. Musíme hledat cestu, jak táhnout za jeden provaz, dodal."

více na http://www.halonoviny.cz/articles/view/47507376

Sjezd zvolil prvním místopředsedou Petra Šimůnka (pro vnitrostranickou práci a ekonomiku), dále byli zvoleni místopředsedy Kateřina Konečná. Stanislav Grospič a Václav Ort. 

(vha)

FOTO – Petr Hojnic

sjezd salsjezd demonstrantisjezd prezident

skola2 1542 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top