ZEMŘEL MILOSLAV RANSDORF

small Ransdorf Vykryty1Ústřední výbor Komunistické strany Čech a Moravy s hlubokým zármutkem oznamuje, že v pátek 22. 1. 2016 náhle zemřel dlouholetý funkcionář KSČM, bývalý poslanec PS PČR a současný poslanec Evropského parlamentu PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc. KSČM ztrácí v Miloslavu Ransdorfovi dlouholetého politického intelektuála.

Politický život s sebou přináší řadu diskusí, výměnu názorů i případných nedorozumění. Miloslav Ransdorf si vždy za svými názory stál, i když mnohokrát proti většině. Jeho přirozeností bylo pomáhat lidem bez ohledu na jejich postavení a společenské zařazení.

Výkonný výbor ÚV KSČM vyjadřuje hlubokou soustrast rodině a všem pozůstalým.


Královéhradecký krajský výbor KSČM se připojuje ke kondolenci ÚV KSČM
 
Nečekané úmrtí nás velmi zaskočilo a zarmoutilo. Poslanec Miloslav Ransdorf byl v našem kraji častým hostem na různých akcích a přijížděl pravidelně pod Kunětickou horu. Ransdorfa oceňovali a vážili si jej nejen komunisté, ale také nestraníci.                                      

 Za KhKV KSČM Věra Žižková

 
Vizitka europoslance za KSČM Miloslava Ransdorfa

Narozen 5. února 1953 v Rakovníku

Zemřel 22. 1. 2016 v Praze 

Rozloučení se koná ve Strašnickém krematoriu v Praze (dvě stanice tramvají od st. Metra A, Želivského) v pátek 29. ledna ve 12 hodin. (Náklady pohřbu hradí ÚV KSČM.)

Miloslav Rabsdorf absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (1977). Přednášel dějiny filozofie, v letech 1984 až 1990 byl zaměstnancem Prognostického ústavu Československé akademie věd (ČSAV); do politiky vstoupil jako poslanec Federálního shromáždění ČSFR, v němž působil od června 1990 do konce roku 1992, v dolní komoře českého Parlamentu pak zasedal v letech 1996 až 2004, kdy získal mandát v Evropském parlamentu (EP); křeslo v EP Ransdorf obhájil v předloňských volbách, byl místopředsedou výboru pro průmyslu, výzkum a energii EP. Členem komunistické strany byl od roku 1972 (od roku 1990 KSČM); v letech 1993 až 2004 zastával funkci místopředsedy; v květnu 2004 neúspěšně kandidoval na předsedu strany; v EP v prosinci 2015 pozastavil členství ve Skupině konfederace Evropské sjednocené levice a Severské zelené levice (GUE/NGL). Byl autorem 26 vědeckých publikací, například Nové čtení Marxe (1996). Byl ženatý, s manželkou Vlastou měl dceru Anetu.

Soudruh Ransdorf na akci KSČM pod Kunětickou horou v září 2015.

ransdorf filip

 

Miloslav Ransdorf v Hradci Králové v květnu 2014 na předvolebním mítinku do Evropského parlamentu v diskusi s občany, vpravo od něj Josef Skála.
 ransdorf skala w

FOTO – M. Vohralíková

Aneta ransdorfová

skola2 2046 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top