Zlověstné mlčení…?!

330px Bundesarchiv Bild 183 2004 0813 500 Deutsche Truppen in BrünnPři hledání odpovědí na otázku, jak je to či ono v současném rozbouřeném světě možné, se osvědčila moudrost našich předků i světově uznávaných klasiků. Např. myšlenky stále živé velkého francouzského básníka, věhlasného spisovatele a filozofa devatenáctého století Victora Huga. Zvláště ta, která říká: „Národy nikdy netuší, jak jsou bohaté na lotry. Je zapotřebí převratů, aby se objevili. Pak žasnou, co vstává z prachu.“

Na snímku: obsazení Brna německým vojskem – smutek českých občanů a radost brněnských Němců.

Mají pravdu ti, kteří upozorňují na smutnou skutečnost, že se dnes, sedmdesát let od vítězství nad fašismem, stále více a více aktivizují nejenom fašističtí pohrobci, ale i ti, kterým výsledky druhé světové války nikdy po vůli nebyly, ba spíše naopak. Stále záměrně překrucují dějiny a účelově, velmi promyšleně, využívají polopravd a lží. Spoléhají přitom na naivitu a důvěřivost mnoha lidí, pyšnících se dokonce svým údajným nezájmem o politické dění, aby vzápětí „skočili na špek“ pochybným „slibotechnám“, jejichž představitelé se snaží zalichotit budoucím voličům, např. jako přechodní prodejci koblih, zmrzliny, gulášů apod., spolu s dětmi třeba závodí v pytlích, byť se jedná o miliardáře…

Ještě přece nedozněly skřeky politicky zdivočelé maloměšťácké kavárny, zacílené znovu jak na Ruskou federaci a prezidenta Putina, tak na prezidenta Zemana, a již je na obzoru další uměle vyvolaná pohroma, směřující na Pražský hrad. Stane se jí zcela určitě účast na oslavách 70. výročí vítězství čínského lidu nad japonským fašismem v Pekingu, kam byl náš prezident pozván. Cílem oslav bude posílení mírotvorného historického uvědomění a pochopitelně důstojné uctění obětí válečného běsnění. (V Číně válka vypuká již v roce 1937.) Pražská kavárna se svými zlovolnými příznivci po celé zemi odhaluje zbytek dlouhodobě umně zamaskované tváře a bez sebemenších skrupulí navazuje na hanebné, zákeřně antidemokratické tažení, sahající až na samý začátek vzniku Československé republiky. Operační prostor jí vědomě vytvořila převážná část organizátorů listopadového převratu roku 1989 pod falešnými hesly obnovení demokracie, lidských práv a svobody slova. Nastolením neúprosných zákonů politické, ekonomické a společenské džungle, znásilňujících osobnost poctivého člověka, omezujících jeho tvůrčí schopnosti, životní jistoty i perspektivy.

Spolu s představiteli vlasteneckých organizací, členy okresního výboru naší strany v Trutnově, s přáteli a známými, jsme byli šokováni výňatkem z projevu Berndta Posselta, mluvčího Sudetoněmeckého landsmanšaftu na 66. sjezdu odsunutých Němců z ČSR, konaného dne 24. května 2015 v Augsburku. Stalo se tak díky jeho uveřejnění v Haló novinách 29.6.2015. Byla v něm oceněna dlouholetá aktivní spolupráce s městskou radou Brna v čele s primátorem Vokřálem (za ANO), s Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL) a Liborem Roučkem (ČSSD). Ti se zřejmě ztotožnili s lživým tvrzením SL, že „ vyhnání bylo chladně plánovaným válečným zločinem.“ Jsou rozhodnuti podporovat dokonce konání některého z příštích sudetoněmeckých srazů v Brně. Berndt Posselt v úvodu svého vystoupení ocenil vstřícný postoj Pavla Bělobrádka slovy: „Můj přítel P.B. se snaží několik let upřímně a bojovně, aby si se sudetskými Němci zajistil dobrý kontakt a o spravedlivé vyrovnání s námi. V tomto směru kriticky vystupoval v České republice, a to až na úrovni vlády.“ Nelze se vyhnout otázce, zda-li delegáti letošního celostátního sjezdu KDU-ČSL znali před volbou předsedy tyto jeho názory.

Dovršením zla v letošním jubilejním roce se stalo bezprecedentní gesto např. vlády a předsedy KDU-ČSL P. Bělobrádka na podporu Hitlerovi páté kolony-sudetských Němců. Kdy během své nedávné návštěvy Bavorska jako vůbec první člen české vlády navštívil také Sudetoněmecký dům v Mnichově, kde uctil památku odsunutých Němců. Nepřekvapila jeho podpora vedením TOP 09. Co se to zvláště v poslední době děje v naší zemi, tváří v tvář obětem děsivé nacistické válečné apokalypsy? Jak si vysvětlit mlčení čelních představitelů našeho státu, účastníkům mnoha pietních aktů v místech lidského utrpení k uvedeným skutečnostem?

Jaroslav Bryknar

skola2 1931 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top