Pietní akt v Odolově

odolov21 ondracekodolov zizk ortVzpomínáme na všechny vojíny, partyzány i civilisty, kteří položili své životy za naší svobodu, želíme jejich životů, položených na samém konci války v Evropě.
Krajský pietní akt byl uspořádán 8. května u památníku „Cesta osvobození 9. 5. 1945“ v Odolově, který připomíná osvobozovací cestu Ukrajinského frontu Jestřebími horami a dále krajem v květnu roku 1945 a další oběti války v regionu. Za účasti členů ÚV KSČM Václava Orta a poslance Zdeňka Ondráčka přišli k pomníku položit květiny a věnce zástupci KV KSČM s předsedkyní Věrou Žižkovou.

Mobilní ordinace do potřebných regionů

markova 153Shledávám již dlouhodobě, že nedostatek lékařů v regionech ohrožuje dostupnost zdravotní péče. Lékaři v Česku totiž rychle stárnou. Podle propočtů ministerstva zdravotnictví jich do roku 2030 odejde do důchodu až třetina. Nejvyšší věkový průměr mají praktičtí lékaři. Čtyřiceti procentům je víc než 60 let.

Problematická vlajka

stozary pivovarV České republice na více než sedmi stech místech – i v Hradci Králové – vyvěsili zástupci lidu na obecní úřady, radnice a magistráty měst 10. března tibetskou vlajku, jako symbol podpory tohoto státu při cestě k samostatnosti a změně tamní vlády i systému. K výročí povstání Tibeťanů (1959) proti okupaci čínskou armádou z roku 1951.
V Hradci Králové vyvěšuje „Vlajku pro Tibet“ magistrát města od roku 2003 a Královéhradecký kraj na svém sídle pravidelně od roku 2017, poprvé to bylo v roce 2013.

Přání k MDŽ 2021

tulipany lednice wMilé ženy, soudružky, přítelkyně, kamarádky – i ti, kteří se cítíte ženami,

chtěla bych Vám všem poblahopřát k dnešnímu Mezinárodnímu dni žen.

Přes všechno znevažování tohoto důležitého svátku, které zažíváme v současné době v různých mediích, je pro nás MDŽ čím dál důležitější. Ne všech cílů, které si klade moderní pokrokové ženské hnutí bylo dosaženo. Stále, i když jsme polovinou lidstva, máme menší podíl na rozhodování ve světové politice, stále jsme levnou pracovní sílou i na vyšších postech, stále v mnoha zemích světa není dostupné vzdělání pro ženy a dívky, ve válečných konfliktech jsou prvními obětmi právě ženy.
Strana 1 z 46

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top