Drahé volební slibobraní

 sormova tana 17»Jedu vám takhle cestou, vtom potkám holku hezkou, až jsem vám z koně slít.« Známá slova známé písničky. Dnes jsem také jela cestou, hezkou holku jsem nepotkala (ne, že by jich u nás bylo málo), zato jsem potkávala jen samé billboardy. Hleděly na mě tu číslo 21, tu usměvavá tvář s heslem »Zdraví bez poplatků«, tu zase »Zodpovědně« a »Neuhneme« (jenom nějak nevím před čím), pak zase »Mizíme po anglicku«, jinde »Zjednodušme to«. Další mají »Odvahu převzít zodpovědnost« a »Dotáhnout změnu«, někde se vede »Válka s levnou prací«, jinde je zahájen boj za »nižší daně, proti korupci, za penzijní reformu, za přijetí eura a nižší sociální pojištění« a tak bych mohla pokračovat. Řidič ani nestačí sledovat.

Sliby to jsou opravdu k zamyšlení. Cožpak se KDU-ČSL po celé roky svého partnerství s kýmkoliv ve vládách chovala neodpovědně, starostové postrádali odvahu k zodpovědnosti, ČSSD nebojovala proti levné práci? Copak nám chce ODS zjednodušovat, když mnohé komplikace přinesla právě ona v době svého vládnutí? A boj proti korupci z úst TOP 09 to už je opravdový výsměch voliči. Některé splněné sliby by občanům naší země pomohly, jiné by je velmi snadno dovedly do ještě větších problémů.
Nechci tu však rozebírat předvolební hesla, sliby a jejich plnění po volbách. Spíše jsem si povzdechla nad finanční částkou, která je v billboardech (a nejen v nich) utopena a která by mohla zlepšit mnohé oblasti našeho života. Nevím, zda někdy bylo spočítáno, kolik peněz investovaly politické strany ve všech volbách do této propagace, ale domnívám se, že kdyby naše »nezávislá, veřejnoprávní média« byla opravdu nezávislá a sloužila veřejnosti, k propagaci politických stran, jejich programů a kandidátů by jejich služby mohly postačovat. A ušetřené prostředky by mohly posloužit ve zdravotnictví, školství, nebo pomoci samoživitelům či důchodcům. Volby do Poslanecké sněmovny jsou za dveřmi. I KSČM dává svým voličům slib. Slib práce »s lidmi pro lidi«, slib boje za mír, spravedlnost a bezpečí. A tento slib vždy splní.
Táňa ŠORMOVÁ, trojka královéhradecké krajské kandidátky KSČM

20.9.2017 Haló noviny str. 4 Královéhradecký kraj

skola2 1466 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top