Důstojný pietní akt v Odolově

letak kscm75 1odolov20 dudnik ondracek w

Pietního setkání k 75. výročí ukončení druhé světové války u pomníku v Odolově se zúčastnil třetí tajemník velvyslance Ruské federace Alexander Dudnik, poslanec PČR Zdeněk Ondráček a společně položili kytici a krátce vystoupili. Další delegace uctily památku obětí nejen posledních bojů na území kraje – předsedkyně KV KSČM Královéhradeckého kraje Věra Žižková, místopředseda ÚV KSČM Václav Ort, předsedové a zástupci OV KSČM Trutnova, Náchoda, Rychnova n. Kn., Hradce Králové a Jičína. Nechyběli ani starostové okolních měst: z Úpice Petr Hron a 1. místostarosta Miloš Holman, ze Rtyně v Podkrkonoší Jaroslav Špringer  a z Malých Svatoňovic Vladimír Provazník. I když počet účastníků byl dle nařízení vlády v důsledku epidemie omezený, setkání mělo důstojný průběh. 

odolov20 ovrk wodolov20 jicinsti wodolov20 pomnik celek wPořadatelem pietního setkání byl OV KSČM Trutnov s finanční podporu KV KSČM. Slavnostní ráz setkání podpořila čestná stráž Klubu vojenské historie z Trutnova a Úpice.

Poslanec a tajemník RF dále pokračovali s doprovodem k dalším hrobům obětí druhé světové války na Trutnovsku v Bernarticích, Královci, Žacléři a Trutnově.
upicepieta wPoslanec Zdeněk Ondráček a zástupce velvyslanectví RF Alexander Dudnik postáli u pomníku na Dlouhých Záhonech, kde byli německými okupanty

právě před 75 lety zavražděni mladí lidé Vladimír Kulda a Ljuba Turek z Úpice. 

kralovec w Z Ondráček A Dudnik RFDále pokračovali do Královce, kde uctili památku rudoarmějce,

Bernartice wk památníku v Bernarticích,


zacler w delegacek památníku obětem v Žacléři
Delegace Trutnov w hrbtva na závěr uctili lidské oběti u památníku na trutnovském hřbitově.
FOTO – Petr HOJNIC
mapka osv vch cech w

skola2 189 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top