Jičínští komunisté volili „svého“ vicehejtmana znovu do kraje a kandidáta do Senátu

ok jc 1 wOkresní konference, konaná v Nové Pace 8. prosince, měla na programu kromě hodnocení stranické práce OV KSČM Jičín a voleb kandidátů do kraje i volbu do senátního obvodu č. 37 (Jičínsko a Nymbursko). Mezi hosty byli místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek, poslankyně Soňa Marková a poslanec Zdeněk Ondráček, předsedkyně KhKV KSČM Věra Žižková a předseda OV KSČM Nymburk Miroslav Červinka. Novým neuvolněným předsedou se stal Petr Typlt, dělník v automobilce.

Končící předseda OV Jaroslav Petr ve svém vystoupení připomněl úspěšné volby do kraje a ocenil vicehejtmana PC083744Královéhradeckého kraje Otakara Rumla z Nové Paky, který vzorně reprezentuje KSČM v krajské koalici Královéhradeckého kraje. Otakar Ruml dostal důvěru delegátů i do příštích krajských voleb jako lídr. Komentoval dobrou pozici KSČM v Kh kraji: „Když mohu oslovovat občany na různých velkých akcích od mikrofonu je to jiné, než jen volebními letáky. Pokud se podaří ve volbách úspěch zopakovat, půjde už o místo hejtmana. Mnoho aktivit je v kraji připraveno pro další období a bylo by mi líto, kdybychom je nemohli dokončit.“

Petr Typlt ovjcI v tomto okrese konstatuje OV úbytek členů. Nadějí, že mladí také jednou přijdou, se stává vůbec nejmladší člen strany, student Dalibor. Jičínští komunisté pořádají několik opravdu hojně navštívených akcí pro veřejnost. Zlepšit by se mohla v okrese distribuce Haló novin, jak podotkla předsedkyně Kh krajského výboru KSČM Věra Žižková. Poděkování a další informace o vnitrostranickém dění předal delegátům Petr Šimůnek. Zahraniční host Peter Schömmel informoval o situaci v německé DieLinke (komunistická frakce Braniborska) a ve Stálého fora evropské levice - regionů, jehož je Schömmel zakladatelem spolu s jičínskými komunisty. Poděkoval Jaroslavu Petrovi červeným vínem z Marxovy vinice v Trevíru. Tlumočil Jaroslav Kohlíček, bývalý Kohlíček Schömmel a Jaroslav Petreuroposlanec.Delegáti zvolili novýmpředsedou mladšího Petra Typlta, dělníka ze Škodovky.

Zvoleným kandidátem do Senátu byl exposlanec EU Jaroslav Kohlíček, který dostal přednost před kandidátkou za část Nymburska Věrou Beranovou. Definitivně se senátní kandidát či kandidátka stanoví po nymburské konferenci. Dobrou spolupráci mezi oběma okresy ocenil na závěr nymburský předseda Miroslav Červinka.

PC083697

PC083778(vha)

skola2 1658 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top