Komunisté za mír, spravedlnost a bezpečí

svojsce filpNa tribuně letního areálu ve Svojšicích se 16. září 2017 představila většina vedoucích kandidátů do Poslanecké sněmovny z krajů. 
S úvodním projevem vystoupil předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Volební priority KSČM – MÍR, SPRAVEDLNOST A BEZPEČÍ – vyjadřují obecná lidská práva. 

Je třeba bránit mír, válka přijde sama.
Je třeba bojovat za spravedlnost, té je nejméně v ČR. ... Nepotrestané privatizační zločiny devadesátých let, hrozí dosáhnout promlčitelnost. Nerovnost občanů před zákonem, nerovnost ve mzdách.
Lidé se necítí bezpečně.
Tyto tři priority jsou nejzákladnější.
Mír se udržuje čím dál hůře. Každý rok je čím dál ostřejší  – konfliktů od roku 2011 přibývá. Když se zdálo, že je klid, přišla Ukrajina... a nová migrační vlna a velký migrační tok, kterému EU neumí zabránit. Přijímání uprchlíků nemůžeme akcepovat. Máme právo na vlastní rozhodování a vlastnit přírodní bohatství. Migranty nemůžeme přijímat, mám je držet pod zámkem? Kde by byla svoboda? Země, které rozpoutaly konflikty a měly kolonie by chtěly naložit na nás své náklady. Tomu se musíme bránit a říct NE! ... EU po brexitu přestala fungovat... Nový projekt nikdo nenavrhuje. Z EU přichází jen „vize“ toho, že máme mít stejně kakaa v čokoládě jako ve v Německu nebo ve Francii... a za to máme platit eurem! Copak jsme občané druhé kategorie? Ne, naše práce je stejně kvalifikovaná a produktivní, jen hůře placená.
Když komunisté před čtyřmi lety říkali, že minimální mzda má růst a vzdaluje se vlivem špatné politiky ČNB – všichni říkali, že na to není čas a že nízká mzda je konkurenční výhodou... Nechceme živit cizí vlastníky našich továren! Minimální mzdu 14 400 korun chtěla KSČM už letos. Ale nynější vlády ji chtějí dosáhnout až v roce 2024!
.KSČM má reálnou a realistickou odpověď na všechny problémy. Nic jsme nenakradli, nerestituovali... Komunisté prokázali 2012-2016 v krajích, že jsou schopni řídit kraj levněji a prospěšněji pro občany.
KSČM má připravenou i reformu justice. Privatizační zločiny a privatizace bank – tu spravedlnost musíme občanům přinést.
Při migraci – jde o to, že s migrační vlnou mohou přijít pěšáci, kteří chtějí země uvést do chaosu a týt z naší práce. Společnost mohou vysoké dávky pro migranty rozvrátit. Dovolit to nelze - taková politika je vlastizrádná.
Proč vracet majetek zrádců a kolaborantů? – Rod Walderode například. Naše právo je, dostat zaplaceny válečné škody.
Bez NATO bychom nebyli bezpeční? Proč není Rakousko a Finsko v NATO? ... Účast v NATO není věcí bezpečnosti – ale je tomu naopak. Proto musíme mít referendum o vystoupení z paktu!

(Pozn.: stručný přepis řečeného.)

svojsice balonky Květa Šlahůnková: Pozdravy z Republikové rady Levicových klubů žen – my ženy jsme pro mír – a vypustíme pozdrav míru, ne bílé holubice, ale barevné balonky – svět je barevný.

kandidati khkPo projevu Pavla Kováčika, předsedy poslaneckého klubu nastoupili kandidáti a kandidátky do PS Královéhradeckého kraje – Soňa Marková, Táňa Šormová, Václav Ort a Josef Lukášek, na pódiu Zdeněk Ondráček) a kandidáti i kandidátka Pardubického kraje.

 (vha)

skola2 1483 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top