Má KSČM program pro lidi?

kscm cislo8Řada lidí má problém zaplatit nájem či sehnat dostupné bydlení. Za posledních pár měsíců stouply nájmy v hlavním městě o 9 % a očekává se další růst. Průměrné nájemné dvoupokojového bytu dosahuje 15 tisíc korun, stále víc občanů tak čelí riziku ztráty bydlení.


V ČR žije podle oficiálních údajů zhruba 70 tisíc lidí bez domova. Dalších 120 tisíc žije v nejistém či nevyhovujícím bydlení a hrozí jim, že o ně přijdou. Vládní koalice nesplnila slib, že přijme zákon o sociálním bydlení. Po volbách proto bude nutné se k tomuto zákonu vrátit. Kromě toho si podporu zaslouží družstevní a obecní bydlení a přijetí legislativy, která omezí byznys s chudobou a zavede regulaci nákladů na bydlení jako takových. Osobně bych byla i pro vyšší zdanění prázdných nevyužívaných bytů.
Pro založení rodiny je zapotřebí byt a jeho zařízení. O bydlení jsme už mluvili, ale za zmínku ještě stojí obnovení novomanželských bezúročných půjček na vybavení domácnosti, zvýšení mateřské a daňové úlevy na první dítě, zavedení slevy na dani z příjmů na zabezpečení volnočasových aktivit dětí či školní obědy v mateřských školách a na prvním stupni základních škol zdarma.

Uvedla Marta Semelová pro Haló noviny.
Jste také PRO?

skola2 2183 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top