Na Trutnovsku s mladými komunisty a novou předsedkyní

bubnova zizkovaTrutnovští komunisté se sešli o druhé lednové sobotě v příjemném prostředí společenského sálu v centru Úpice. Projednali situaci v okresní organizaci, dali připomínky k hlavnímu sjezdovému materiálu, který kritizovali v některých částech. Do krajského zastupitelstva a do čela kandidátky nominovali delegáti konference stávajícího poslance Zdeňka Ondráčka. Poděkovali odcházejícímu „sedmnáctiletému“ předsedovi OV KSČM Jaroslavu Ondráčkovi, jehož práci mnozí diskutujícíc ocenili. 

Delegáti zvolili nové orgány a Blanku Bubnovou (na foto vpravo) za předsedkyni OV KSČM Trutnov.

Jaroslav Ondráček ve zprávě uvedl, že okresní organizace sice stárne a stále mírně členů ubývá, ale průměrný příspěvek na člena bývalého hornického okresu je nejvyšší v Kh kraji. V okrese pracují ve trutnovska konference 2016 1střediscích a mohou se chlubit dvěma ZO s mladými a komunisty, kteří přinášejí snahu o modernizaci forem stranické práce. Z nich byli také vybráni kandidáti do krajských voleb. Zdeněk O ndráček k tomu v diskusi podotkl, že by se „po krajské konferenci měl projevit deklarovaný cíl částečné obměny a omlazení sestavy krajských zastupitelů“.

trutnovska konference 2016 2

Vicehejtman Královéhradeckého kraje O.Ruml a krajští zastupitelé by rádi dokončili připravené akce a využili nejen evropské finance po úspěšných volbách. V diskusi zazněla výzva k soudržnosti  a soudružskosti v naší straně, i to, že frakce by nám v práci dále mnoho nepřinesly. Krajská předsedkyně Věra Žižková vidí roli krajských výborů KSČM ve sjednocování stylu a cílů práce v okresech. Na závěr přečetla děkovný dopis z ÚV KSČM pro soudruha Jaroslava Ondráčka a vyjádřila uspokojení nad tím, že v kraji ve čtyřech okresech budou v čele ženy a ty že budou jistě pracovat pilně a ochotně. Poslankyně Soňa Marková poděkovala všem za stranickou práci a informovala o chystaných zákonech a záměrech klubu poslanců za KSČM.V. 

trutnovska konference 2016 3Mladí trutnovští komunisté se intenzivně věnují práci na okresním webu a přáli by si posun v aktualizaci na všech webových stránkách, které KSČM má.

Zajímavý volební projekt navrhl předseda OV KSČM Jičín Petr Typlt, jenž je zaměstnancem Škodovky. Komunisté ze tří okresů by se měli společně obrátit na „škodováky“ z Jičínska, dojíždějící do Mladé Boleslavi, na „škodováky“ ve Vrchlabí a v Kvasinách a předložili jim volební záměry a důvody, proč podpořit KSČM ve volbách.                                        

 (vha)

trutnovska konference 2016 4

trutnovska konference 2016 5

trutnovska konference 2016 6

skola2 1887 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top