Nemlčte k zákeřným provokacím! - Komentář z Trutnovska

pohreb demokracie spasLetošní jubilejní rok nasi vlasti se svým zcela ojedinělým významem měl stát přirozenou, smysluplnou oslavou (v žádném prípade ne pouhou vzpomínkou) vítězství nad nenáviděnou nacistickou hydrou, důstojnou poctou skutečným osvoboditelům, i když nikdy nekončící úctou nespočítatelnému množství obětí hrdinských činů. Ale i nadčasově otevřenou pokladnicí životodárných zkušenosti obou našich národů.

Zároveň obsahující dostatek morálních sil k včasnému odražení nebezpečné lidské lhostejnosti i sobecké touhy po novodobých věrolomných jidášských třiceti stříbrných.

To vše by se mělo stát ve skutečně demokratické zemi. Její vláda by pak neměla tyto vysoce morální i etické povinnosti nechávat pouze na vlasteneckých organizacích, ale měla by jít příkladem. Ještě však nedozněly zahraniční ohlasy provokačního napadení prezidenta Zemana spolu s hostujícími představiteli sousedních států, aby následovala zaslepená mediální štvanice, podporovaná věrolomnými pravicovými politiky na jeho rozhodnutí zúčastnit se vzpomínkových oslav v Moskvě a Pekingu.

Aby toho nebylo málo, došlo v celé 97leté historii našeho státu k víc než hanebné, ve světě zcela ojedinělé provokační akci hrubého zneuctění jednoho z vrcholných symbolů české státnosti, který by se např. v USA zcela určitě trestal smrtí. Že by to měl být „hrdinný“ dar dětí pražské maloměšťácké kavárny k 97. výročí vzniku Československé republiky? Věru, ryze danajského charakteru.

Nebyla by to ani současně „demokraticky“ rozeštvaná země, aby „nepřivítala“ populární Alexandrovce mediálními lžemi a odpudivými útoky, mimo jiné např. slovy více než pochybného europoslance a příkladného politického přeběhlíka Jaromíra Štětiny (TOP 09), který označil zúčastněné diváky hanlivě vlastizrádci. Před pražským vystoupením utvořili zmínění aktivisté pro přicházející diváky „uličku hanby“ s urážlivými výroky a nadávkami. Další se uvnitř přeplněné haly „svobodně“ svlékli do půli těla, na něm měli protestní nápisy např. Rusko je sponzorem mezinárodního terorismu, Putinova rakovina, Okupanti hrají kolaborantům apod. Jejich parťáci je při této rušivé provokaci nasvítili baterkami. Bouřlivý potlesk ve stoje za vynikající umělecký zážitek nakonec zvítězil…

Všichni se určitě pamatujeme na doslova dlouhodobý urážlivý cirkus za jedno jediné vulgární slovo, použité panem prezidentem, jako odstrašující příklad prohlubujícího se společenského úpadku. Ani nepřekvapuje, že v českém Absurdistánu byla za velmi významného hosta považována jedna z předních výrazně protiputinovských aktivistek, členka punkových Pussy Riot, známá sprostým protiputinovským vystoupením před hlavním oltářem v moskevském Chrámu Krista Spasitele. Byla pozvána organizátory jihlavského festivalu dokumentárních filmů… V celostránkovém rozhovoru v Právu dne 5. 11. 2015 uvedla mimo jiné: „Velmi se mi líbila i nedávná akce vašich Ztohoven, obdivovala jsem, jak to dokázali skvěle sehrát, to vyvěšení trenek na Hradě.“

Do této stavebnice pokrytectví zcela určitě patří nedávné shromáždění zmanipulovaných studentů, kteří místo dobrovolné společné účasti na tradičním pietním shromáždění 17. listopadu před Hlávkovou kolejí v Praze, uspořádali za účasti některých akademických hodnostářů antizemanovské shromáždění až v neděli 22. listopadu. Nechyběly ani odznáčky s červenými trenýrkami, stejně jako výzvy k demisi prezidenta na Václavském náměstí.

Pan premiér Sobotka se chlubí prý jednou z nejvyspělejších úrovní demokracie a svobody slova v Evropě. Proč stále mlčí o nezbytné míře odpovědnosti, bez níž to jsou pouze chtěná torza…

Do historického 100. výročí založení Československé republiky nás v trutnovském okrese čekají perné volební roky. Jen na nás záleží, zda čestní lidé v této zemi budou nadále pouze v roli zatím bezbranného Davida proti všemocnému a všehoschopnému Goliášovi. Zasloužené klidné, spokojené vánoční svátky, zdraví i dostatek pevné vůle do budoucích časů, které znovu prověří lidské charaktery.

Jaroslav Bryknar

skola2 1805 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top