Nezáleží na tom, kdo si připíše zásluhy

Důležité krajské projekty by měly pokračovat

otakar ruml 16 wProjektů, které se mi podařilo zahájit a které čekají na dokončení je řada. Z těch nejdůležitějších bych byl rád, kdyby se podařilo dokončit projekt budování dálkových cyklotras? Jde o 330 kilometrů, u nich jsou provedeny studie, připravují se prováděcí projektové dokumentace a jsme před realizací. To je skutečně velké dílo, jehož hodnota bude minimálně 350 milionu korun a ohromně by pomohlo turistice v našem kraji.


V oblasti kultury je momentálně velké očekávání, jak dopadne přidělení dotace na revitalizaci pevnosti Dobrošov, jediné národní kulturní památky v majetku kraje. Zde jsou rozpočtové náklady také kolem 90 milionu korun. Bylo by potřeba tento projekt realizovat, protože Dobrošov je v rámci republiky opravdu výjimečný a stal by se také vyhledávaným cílem turistů. Nehledě na to, že je významnou památkou důležitého úseku naší historie. V Hradci Králové je to především otázka rekonstrukce Vrbenského a Gayerových kasáren, kde máme depozitáře Východočeského muzea a chtěli bychom tam zřídit expozici přírodovědného muzea, restaurátorské dílny a další projekty. Jde o projekty, které jsou vázány na evropské dotace. Jedná se o tři největší projekty, kde má kraj možnost si na evropské dotace sáhnout a byla by velká škoda této možnosti nevyužít.
Rýsuje se vládní podpora cestovního ruchu v kraji, a to poměrně dost významná, takže bude nezbytné nalézt a využít všechny možnosti, jak tyto finanční prostředky získat a rozumně využít.
V oblasti požární ochrany je na prvním místě dobudování zázemí požárního hřiště v krajském městě, dále je nezbytné pomáhat hasičů ve vybavování požární technikou, dofinancováním automobilové techniky i rekonstrukcí zbrojnic.
Projektů je rozjetých opravdu hodně a bylo by opravdu potřeba je také dokončit a osobně jsem připraven pomoci současné koalici pomoci v jejich dokončení. Nejde mi o to, kdo si z politiků nakonec připíše zásluhy, ale o to, co bude sloužit občanům kraje.
Otakar RUML (KSČM),
zastupitel KhK

skola2 1611 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top