Paní poslankyně slibuje

marksova nemocenskaV krajském městě se objevily v květnu plakáty s obličejem ministryně Michaely Marksové a se slibem, že první tři dny nemocenské budou zaplaceny!
Komunističtí poslanci záměr v zákoníku práce v Poslanecké sněmovně podporovali. Ústavní soud zrušení této, tzv. karenční, doby na návrh vzešlý naposledy ze Senátu odmítl (2012). Koaliční vláda od roku 2013 měla tento záměr ve smlouvě. Poslankyně Marksová za ČSSD tedy záležitost, kterou ve vládě nedokázala prosadit, vytahuje znovu před volbami. Že možná bude Ústavní soud reagovat stejně a zrušení karenční doby odmítne? To už bude dávno po volbách, že?

Samozřejmě by bylo vhodné tuto nesprávnost odstranit. Zpočátku vedla ke snížení nemocnosti. Jenže potom se objevují závažné komplikace řpi přecházení nemoci. Občané mají sednout na sociálnědemokratický med a hlasovat pro ČESKO 20+ / Dobrý život pro vás. Sociální demokraté chtějí po volbách ovlivnit svým programem život v republice po dvacet let. Fajn, to by se nám líbilo. Občané mají k tomu diskutovat, sdělovat, co vlastně chtějí, aby se politici neblamovali. Stejně to má nastavené Babišovo ANO 2011.
Jenže – jak chce sociální demokracie zaručit své záměry, když se po volbách zase s "někým" středovým či dokonce pravicovým klidně zasnoubí?

Už jsme se v ní zklamali po mnoho volebních období. V čem můžeme souhlasit je to, že opravdu záleží na nás, prostých lidech, zda k volbám půjdeme a jak potom volby dopadnou.

(vha)

skola2 1740 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top