Po krajské nominační je jasno

nkk markova narHRADEC KRÁLOVÉ 25. 2. 2017 – Delegáti na krajské nominační konferenci KSČM, konané v Domě U Švagerků, zvolili pořadí kandidátů na krajské kandidátní listině strany do podzimních voleb. Poslankyně Soňa Marková a poslanec Zdeněk Ondráček, byli na čelo kandidátky doporučeni Klubem poslanců za KSČM v Poslanecké sněmovně a Ústředním výborem KSČM. Z doporučení se při volbě vycházelo. Na čelo kandidátní listiny zvolili delegáti Zdeňka Ondráčka.

Na kandidátní listinu byli zařazeni komunisté i nestraníci, zvolení vždy tajnou volbou pěti okresními nominačními konferencemi. Okresním konferencím předcházel výběr osobností základními organizacemi KSČM. Okresní výbory se při návrhu kandidátů ze svého okresu snažily zařadit osobnosti s odborností a zkušenostmi, vybrat alespoň polovinu mladších kandidátů a nezapomínat na ženy. Na kandidátce Kh kraje za KSČM je sedm žen, 13 mužů, dva kandidáti do 35 let, 11 kandidátů od 36 do 50 let a sedm do 65 let z celkového počtu 20 nominovaných.
V primárních volbách se na předních pozicích umístili:
1. Zdeněk Ondráček, 48 let, KSČM, poslanec PS PČR, zastupitel města Trutnov, krajský zastupitel, z Trutnova;
2. Soňa Marková, 54 let, KSČM, poslankyně, zastupitelka města Náchod, z Náchoda;
3. Táňa Šormová, 60 let, KSČM, bývalá radní pro školství, nyní krajská zastupitelka, z Hradce Králové;
4. Václav Ort, 65 let, KSČM, hoteliér, ze Sobotky;
5. Josef Lukášek, 65 let, KSČM, bývalý radní pro sociální oblast, nyní krajský zastupitel, z Bystrého.

Všichni další kandidáti uvedeni na listině níže jsou lidmi, kteří mají ve svém okolí vážnost a budou schopni podpořit svou autoritou a předvolební aktivitou kandidáty na čele. Všichni jsou rozhodnuti stát za programem komunistů a podporovat vizi sociálně spravedlivé společnosti. Kandidátka sestavená 25 delegáty na sobotním jednání podléhá ještě definitivnímu schválení ÚV KSČM. Příslib však byl, že nejvyšší stranický orgán KSČM změny dělat nebude.
Pořadím však mohou ještě zamíchat voliči KSČM v říjnových volbách do PS PČR. Předsedkyně KhKV KSČM Věra Žižková po rušné konferenci konstatovala: „Věřím, že komunisty podpoří daleko více voličů než ve volbách krajských. Po skandálech a prokazatelné neschopnosti vlády vedené ANO 2011, ČSSD a KDU-ČSL i po přehlídce chaotického jednání Poslanecké sněmovny je situace zralá na razantní výměnu části poslanců. Rádi bychom z našeho kraje přinesli pro KSČM do Sněmovny nejen dvě, ale křesla tři.“

Tisková zpráva KhKV KSČM

Na snímku nahoře blahopřeje Věra Žižková poslankyni Soně Markové k narozeninám.

skola2 1702 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top