Proti optimalizaci středních škol

protest wStudenti z Vyšší odborné školy a Střední odborné školy z Nového Bydžova protestovali na pondělním jednání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje proti
sloučení školy s místním gymnáziem. Přijdou o tělocvičnu a sportoviště. Zejména zastupitelé za KSČM měli výhrady proti některým návrhům náměstkyně hejtmana Martiny Berdychové (Východočeši). Navržená optimalizace středních odborných škol a učilišť byla hlasy koalice však přes početné protesty studentů, ředitelů a učitelů několika škol schválena. Zda přinese deklarované zkvalitnění výuky na 21 slučovaných středních školách, nebo převáží nepříznivý vliv na menší města a zvýší finanční nároky na rodiče při dojíždění dětí, posoudí teprve čas.


Zastupitelé za KSČM měli několik diskusních příspěvků a odmítali některé školy sloučit či doporučit ke sloučení a nechtěli podpořit dokument jako celek. Oddělené hlasování však neprošlo. Některá menší města utrpí a někde budou chybět obory pro děvčata. Studenti chybějí na odborných školách a učilištích, zato je přemíra gymnaziálních tříd. To se zatím nemění. To koaliční strany v kraji nezajímalo.

skola2 1443 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top