REVIZOR na ARS POETICA

pp gym resslV druhém jarním dni 2018 se uskutečnil na Univerzitě Hradec Králové již 52. ročník soutěže v ruském jazyce – zpěv, recitace a dramatizace – pro základní a střední školy Královéhradeckého i Pardubického kraje ARS PETICA - Puškinův památník. Za účasti tajemníka ruského vyslanectví, zástupce ředitele RSVK Olega Soloduchina, děkana PF doc. Františka Vaníčka, předsedy České asociace rusistů Jiřího Klapky, krajské zastupitelky Táni Šormové a dalších hostů rusistů se na organizačně dobře zvládnuté soutěži, díky Haně Žatečkové a Janě Kostincové, představilo na sedmdesát žáků a studentů.

Všechna vystoupení měla více než dobrou úroveň a všichni byli obraznými vítězi. Studenti si troufli dokonce na dramatizaci části hry Revizor, a to hned dva soubory – z gymnázia z Hořic v Podkrkonoší a gymnázia z Rychnova nad Kněžnou. Rychnovští studenti byli o kousek lepší a dosáhli na prvníí místo v kategorii. Studenty a žáky z třinácti škol z obou krajů připravili jejich pedagogové, jimž patří velké poděkování. 
Porota složená z významných osobností pedagogických fakult  vybrala pro postup do celostátního kola (bude 6. 6. ve Středisku ruské vědy a kultury) ty nejlepší s dobrou výslovností i hereckým talentem v pěti kategoriích.  

ZŠ Hudební projev (dvě první místa)

Tereza Glacová, ZŠ a MŠ Lhoty u Potštejna (Mgr. Jana Florianová)

Kateřina Čížková+Berta Elisabeth Hochmanová, doprovod na balalajku Vojtěch Ryšavý, ZŠ Pardubice, Štefánikova (Mgr. Kristýna Kovačová)

ZŠ Recitace:

Filip Dubský, ZŠ Kostelec na Orlicí (PaedDr. Eva Voborníková)

 SŠ Recitace:

Damián Tejkl, Gymnázium Rychnov nad Kněžnou (Mgr. Helena Faltová)

 SŠ Hudební projev:

Abboudová Sára, Burešová Anežka, Burešová Veronika, Kabátová Karolína, Novotná Lucie, Gymnázium Josefa Ressela Chrudim (Mgr. Miroslava Zachová)

 SŠ dramatický projev:

Tejkl Damián, Kukla Jiří, Hlaváček Jiří, Pozdílková Nikola, Kubíčková Nikola, Dostálová Tereza, Ešpandr Filip, Boštík Miroslav, Gymnázium F. M. Pelcla Rychnov nad Kněžnou. (Mgr. Helena Faltová)

Akci při životě začala v kraji udržovat KR Česko-ruské společnosti Královéhradeckého a Pardubického kraje před sedmi lety. Sladkostmi akci podpořila Čokoládovna Carla, finančně hejtmani obou krajů a statutární město Hradec Králové. Pěkné prostředí auly hradecké univerzity přispělo ke slavnostní atmosféře a soutěž měla důstojný rámec.

(vha)

Na snímku pět dívek z Gymnázia Josefa Ressela Chrudim, které zazpívaly ruské lidové písně opravdu s citem a skončily jako první v hudební kategorii středoškoláků.

skola2 1651 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top