Startovací bydlení a investice do periferie

iva reznickova18Jednička na kandidátce KSČM Iva Řezníčková (BPP) chce prosadit startovací bydlení a více investic do periferie města, informoval týdeník 5+2.
"TRUTNOV - Více investovat do okrajových částí Trutnova. Taková je jedna z volebních priorit komunistické strany, kterou do trutnovských komunálek povede odborářka Iva Řezníčková. Zastupitelkou je od roku 2014, v minulosti na sebe výrazně upozornila během lázeňské krize, kdy bojovala za zachování dětské léčebny Vesna v Janských Lázních. Podle jedničky na kandidátce KSČM by město mělo mnohem více pozornosti věnovat okrajovým částem Trutnova, jako je Poříčí nebo největší trutnovské sídliště Zelená Louka. „Investice do těchto čtvrtí považujeme dlouhodobě za nedostatečné, rádi bychom tedy obecně změnili rozpočtové priority,“ říká Iva Řezníčková.

Komunisté se také chtějí zasadit o vybudování důstojného zázemí na zdejším autobusovém nádraží. „Pro cestující, kteří musí delší čas čekat na spoj, je zázemí prakticky nulové. Ačkoliv se nepodařilo před lety realizovat projekt investora na místě stávajícího parkoviště u soudu, jistě by bylo možné z vlastních zdrojů města vybudovat skromnější zázemí,“ domnívá se zastupitelka.

Pomoc nemocnici
Mezi další priority KSČM patří vybudování startovacího bydlení v Trutnově. „Jde o cenově dostupné bydlení za regulované nájemné na dočasnou dobu několika let pro vybrané skupiny obyvatel, jakými jsou například mladí lidé po škole s nižšími příjmy, občané řešící problémy s bydlením po rozvodu a podobně,“ vysvětluje Iva Řezníčková. Její strana chce rovněž podporovat vznik občanské poradny a rozvoj sociálních služeb pro seniory a handicapované.
KSČM by dále uvítala větší propojení radnice a trutnovské oblastní nemocnice, která je součástí krajského zdravotnického holdingu. „V minulém volebním období například nebyla vůle zastupitelstva podílet se na financování ztrátové pohotovosti, ačkoliv občané tuto službu žádají a využívají. Budeme také podporovat práci nedávno založeného Nadačního fondu pro nemocnici,“ poznamenává. Dlouhodobou prioritou komunistů zůstává transparentní rozdělování dotací, podpora především mládežnického sportu a zlepšení společenského vyžití pro střední generaci. „Na naše opakované podněty byl zaveden transparentní a především všem dostupný systém rozdělování dotací podle jasných pravidel, včetně navýšení rozpočtu na sportovní aktivity,“ dodává odborářka.
Iva Řezníčková je členkou trutnovského zastupitelstva od minulých voleb. Svého času byla viditelnou tváří iniciativy Zachraňme Vesnu, která bojovala proti zavření známé dětské léčebny v Janských Lázních. Je předsedkyní odborové organizace v trutnovské nemocnici, zastupovala také zdravotníky při vyjednávání s Královéhradeckým krajem o zvýšení platů.
Letos v zimě Iva Řezníčková neúspěšně kandidovala do doplňovacích senátních voleb, do druhého kola postoupili vrchlabský starosta a pozdější senátor Jan Sobotka a dvorský továrník Jiří Hlavatý. V posledních komunálních volbách komunisté v Trutnově získali devět procent hlasů a se třemi mandáty skončili v opozici. Iva Řezníčková na kandidátce KSČM získala druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů (1147), více jich měl pouze poslanec Zdeněk Ondráček. Právě jeho v letošních volbách nahradí na prvním místě kandidátky."

Převzato: 7.9.2018 5plus2 str. 6 Trutnovsko
TOMÁŠ PLECHÁČ Královéhradecký kraj
skola2 1331 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top