Svojšický ostrý START

sv18 arealV kalendáři bylo prvního září a příznivci levice a KSČM se sešli, sjeli v letním areálu ve Svojšicích. Ten v předchozích týdnech zažil mohutnou zvukovou "bombu" v podobě festivalu metalové hudby. Na to si levicoví občané opravdu netroufli. "Bomba" však přišla. Po dlouhých týdnech sucha zapršelo ve východních Čechách trochu více. Takže bylo co komentovat při startu ostré části volební kampaně do "komunálek".

filip lidi sv18wAč pršelo od samého rána, teplota byla příznivá a lidé přijeli v počtu přes pět stovek nejen z východních Čech, ale i ze vzdálenějších koutů republiky. Na pódiu nechyběl předseda strany Vojtěch Filip, předseda klubu poslanců Pavel Kováčik, místopředsedové Petr Šimůnek a Václav Ort, krajská předsedkyně Věra Žižková i krajský předseda Jaroslav Foldyna. Mezi vzácnějšími hosty byla místopředsedkyně i europoslankyně Kateřina Konečná a europoslanec Jaromír Kohlíček a hosté z německé DieLinke. Zúčastnila se kandidátka do voleb senátních Soňa Marková (sice na vozíku, ale naštěstí jen dočasně), obvod č. 47 Náchodsko, a přednesla svůj čtyřlístek cílů. Své priority pronesli Jaroslav Hájek, obvod č. 44 Chrudimsko, a Milan Mňuk, obvod č. 50 Svitavsko.

svojsice markovaaspolVystoupení Vojtěcha Filipa směrovalo samozřejmě od poslanecké politiky k volbám. Zmínil například, že jeho dcera, ač nečlenka KSČM, sestavila ve své obci kandidátní listinu za KSČM - chce to jen mít srdce a chuť do práce. Kandidátek v obcích a městech bude sice méně, ale jak doufá Filip spolu s klasikem: "Vstanou noví bojovníci..." V tu chvíli mítinku popřálo i počasí a na půl hodinky přestalo pršet. Jak zmínil Pavel Kováčik, pršelo nám štěstí a zemědělcům ten déšť opravdu přejeme. Bylo jej zapotřebí nejen o prvním září.

filip balonky sv18wNa konec mítinku zajistily ženy z Levicových klubů vypuštění balonků pro štěstí, i když se akce ujali především muži (je to přece fyzicky náročné, že?). Balonky sice mnoho štěstí neměly, protože nejprve praskaly, pak zmokly, ale přece letěly i s přáníčky, která si lidé napsali.

I přes klobouky deštníků bylo na jeviště vidět a slyšet dechovku Pernštejnku s výbornou zpěvačkou, také duo Revival Morava Karel Gott si dalo do repertoáru nejen Gottovy hity, ale i lidovky z Moravy a bylo výborné, konec kulturních vystoupení završil spolehlivý a veselý pardubický EXPRESS.

V diskusním stanu se probrala politika ze všech možných úhlů a pohledů - vystoupili kandidáti do senátu a funkcionáři vedení strany. Vojtěch Filip filip sv18wvysvětlil i příčiny stagnace stranické politiky, ale doufá v obrat. Zabýval se dalšími souvislostmi mezinárodní situace - migrace, vojenské mise atd. Můžete si vše poslechnout ze záznamu akce -

.

(vha)

Reportáž ze setkání uvedla, viz archiv na: https://www.ceskatelevize.cz/…/1097181328-u…/218411000100901

skola2 1340 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top