V Nepřívěci na Sobotecku mezinárodně

eurocamp politbazarEUROPACAMP 2016 – Mezinárodní dvoudenní akce Stálého fóra Evropské levice-regionů (SFEL-R) zahrnovala – po pátečním poznávání Českého ráje – v sobotu několik besed, které se zaměřily na problémy migračních vln nejen v Evropě, protesty proti NATO a upozornění na zákazy činnosti komunistických stran v Polsku a na Ukrajině. Setkali se zde zakládající členové SFEL-R.

Sobotní ráno začínalo v Nepřívěci u Sobotky Politbazarem, na němž politické strany z Německa (DieLinke a DKP), Slovenska (KSS) a Česka (KSČM) představily své propagační materiály. Na akci do Nepřívěci u Sobotky, kterou zorganizoval tentokráte OV KSČM Jičín, tlumočil europoslanec Jaromír Kohlíček a Dáša Pokorová. Europoslanec vedl také besedu s diskusí k migrační politice EU. Akce se účastnila předsedkyně KhKV KSČM Věra Žižková a zástupci krajských samospráv z Královéhradeckého a Ústeckého kraje.

První místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek, poslanci Zdeněk Ondráček a Stanislav Grospič besedovali na téma NATO a bojů na Ukrajině s němckými soudruhy z DieLinke a DKP, posléze i k otázkám zákazu komunistické strany v Polsku a na Ukrajině. K posledně zmíněnému tématu se vyjádřil jeden z účastníků: "Přejmenovat se strana sice může, ale to slovo v názvu "komunistická" zůstává pro pravici v Evropě stále strašákem, To bychom si neměli nechat vzít."

Návštěvníci akce, aktivní organizátoři a besedující včetně hostů z Německa a dalších okresů tvořily dobrou stovku levicově orientovaných občanů, která využila i dvou jarních dnů k regeneraci sil. V podvečer odejela delegace jičínských komunistů i s krajskou předsedkyní KSČM položit kytice u památníku na Čeřovce. V neděli 8. května se pak část hostů z Nepřívěci zúčastnila pietního aktu v Odolově.

(vha)

beseda sfel  dielinke dasapokorova zizkova

ec 16 2kohlicek beseda

skola2 1834 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top