Volby už o prvním lednovém víkendu

kscm tresne euDoplňujíící volby do Senátu zahajují 5. a 6. ledna volební minimaraton pro občany Trutnovska. Voliči by měli přijít i v obcích na části Náchodska (viz níže). V těchto doplňujících volbách do Senátu má KSČM kandidátku, odborářku v nemocnici, asistentku poslance a ekonomku Ivu Řezníčkovou. Kandidátka sice není členkou KSČM, ale její srdce bije nalevo – pro prosté lidi, kterým chce pomáhat.


Volby zde jsou vyvolány tím, že se pan senátor Jiří Hlavatý vydal ze senátorského postu, kde byl od roku 2014, ještě do Sněmovny. Možná chtěl sedět na dvou židlích... Dnem jeho zvolení za poslance do dolní komory parlamentu, 21. října 2017, mu dle Ústavy senátorský mandát zanikl. Prezident republiky tak v obvodu vyhlásil doplňovací volby. Nově zvolený poslanec se však do Senátu chce vrátit. Jeho neznalostí tak vznikla vlastně škoda několika milionů za uspořádání těchto voleb. Možná se mu jeho nerzhodnost nevyplatí....

iva reznickova 16 wMezi kandidáty jsou čtyři ženy a držíme palce páté ženě Ivě Řezníčkové. Ta chce zlepšovat veřejné služby a sociální systém, usilovat o změny zákoníku práce a ochránit více zaměstnance, také řešit ostudně nízkou cenu práce v republice.

Kde se volí do Senátu
Senátní obvod č. 39 – Trutnov je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Trutnov a severní částí okresu Náchod ohraničenou na jihu obcemi Teplice nad Metují, Jetřichov, Hynčice a Meziměstí.

Volby prezidentské a druhé kolo senátních

Další volby budou pro Trutnovské, a to ty prezidentské s devíti kandidáty – dne 12. a 13. ledna. Spolu s nimi bude i druhé kolo voleb senátních (rozšířený obvod), pokud nebude zvolen nikdo z kandidátů v prvním kole. Nesplést úřední obálky!

Třetí volby zde budou pro druhé kolo prezidentských voleb 26. a 27. ledna. Volby jsou vždy v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.
Volby prezidentské budou samozřejmě v celém Královéhradeckém kraji.
Voličské průkazy si mohou voliči osobně vyzvednout ještě do 10. ledna na obecním úřadě do 16 hodin.
(vha)

skola2 1399 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top