Za mír a solidaritu, zaznělo na Pomezních Boudách

pomezky 16 celek wSoučástí mítinku antifašistů a levice (27. srpna 2016) se stalo vystoupení některých kandidátů do krajských voleb, kterých sem zavítala desítka. Současná radní kraje Tána Šormová vystoupila za klub zastupitelů Královéhradeckého kraje za KSČM, vyjádřila především svoji lidskou touhu a přání žen i babiček, aby naše děti mohly žít a pracovat v klidu. Nechápe, jak paní Merkelová a Clintonová mohou prosazovat jako ženy něco jiného. Vyzvala přítomné: “Dělejme vše pro to, abychom my matky a babičky nemusely posílat své děti jako štíty do konfliktů, do nichž nás stále někdo tlačí, i když je nechceme.“

Za českou sekci SFEL-R promluvil Václav Ort, též kandidát do zastupitelstva a vystoupením k otázkám solidarity především ve zdravotnictví uzavřela blok kandidátka Iva Řezníčková.
Na setkání českých, polských, německých antifašistů a komunistů na Pomezních Boudách v Krkonoších se konalo v sobotním slunečném dopoledni. Sjelo se sem na dvě stovky příznivců levice z KSČM, včetně předsedkyně KV KSČM Věry Žižkové, DieLinke, DKP, Polské komunistické strany a KČP a německých antifašistů, kteří dostali prostor, aby vyjádřili svůj nesouhlas s politikou EU a NATO, které přivádí kontinent k válečnému stavu. Občany přivítal Jaroslav Ondráček za pořadatele OV KSČM Trutnov a poslanec Zdeněk Ondráček za ÚV KSČM, který by si přál, „aby se politici uměli dohodnout jako komunisté na obou stranách hranice..., aby soužití národů Evropy bylo klidné.“ Všechna další vystoupení zahraničních hostů se sjednocovala na tom, že příčinou válek je kapitalismus a že občané chtějí žít v míru, žádají rozpuštění NATO a odchod jednotek od hranic Ruska. Příští setkání bude již 95.ročník a stejně jako letos bude následovat beseda politiků s občany a výstup na Sněžku.
(vha)

pomezky 16 rezn w

skola2 1740 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top