Zlepšíme stav krajských komunikací

ondracek zd wKdyž tak jezdím po celé České republice a porovnávám stav silnic II. a III. tříd, tak si někdy myslím, že Královéhradecký kraj někde zaspal. To si ale asi myslí většina z obyvatel v každém ze 14 krajů v naši republice.
Peněz na opravy není nikdo dost a i pokud by se peníze podařilo sehnat, tak zase budou chybět stavební kapacity. Je to tedy začarovaný kruh.
Když porovnávám jen okresy v našem kraji, tak nemohu pozbýt dojmu, že jsou okresy, kde se za poslední čtyři roky opravovalo a ty, které jsou na okraji zájmu současné krajské koalice. Takovým okresem je Trutnovsko. Přitom právě Trutnovsko je z turistického hlediska asi nejvíce navštěvovaným okresem v kraji. Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Pomezní Boudy, Jánské Lázně nebo Zoo Dvůr Králové nad Labem a Kuks. To jsou turistické perly nejen Královéhradeckého kraje, ale celé republiky.


Dojet do nich, je však někdy o tlumiče. KSČM i díky toleranci vládě Hnutí ANO a ČSSD dokázala do krajů zajistit přítok peněz ze státního rozpočtu. Další finanční prostředky je však třeba hledat v SFDI, IROPu a projektech česko-polské spolupráce.
To vše by naši kandidáti do krajského zastupitelstva pro splnění programu uměli. Teď už je jen na voličích, zda jim k tomu dají svůj mandát a jaká bude jeho síla.

JUDr. PhDr. Zdeněk ONDRÁČEK, Ph.D.,
jednička na kandidátce KSČM do krajských voleb

Přijďte volit - č. 63 - KSČM

skola2 53 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top