Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Komunisté vysílají do Senátu atletického trenéra Pavla Studničku

studnicka wKomunistická strana Čech a Moravy (KSČM) do letošních senátních voleb nominuje ve volebním obvodu č. 43 (Pardubivko, Přeloučsko a Chlumecko) pardubického zastupitele a úspěšného atletického trenéra Pavla Studničku. 

Krajská konference KSČM Vás schválila jako svého kandidáta do senátních voleb, jaká byla Vaše první reakce?

Mile mě to překvapilo. Nečekal jsem to, i když nějaké náznaky už jsem upřímně řečeno zaznamenal při loňském tradičním setkání levice pod Kunětickou horou. Trošku jsem očekával, že bude do boje o Senát vyslán nějaký zkušený funkcionář KSČM, to se přiznám. Této pocty si ale pochopitelně vážím. Je mi jasné, že to nebude jednoduchý souboj. Kandidáti na tento post budou na Pardubicku velmi silní. Kampaň bude jistě velmi vypjatá.

Proč si to myslíte?

Už proto, že do komunálních voleb v roce 2014 šlo jen z Pardubicka osmnáct subjektů politických stran a hnutí. V tuto chvíli již víme, že kandidátů na senátora za Pardubicko, Přeloučsko a Chlumecko bude letos 10. Konkurence bude opravdu silná.

Co chcete voličům nabídnout?

Určitě mohu nabídnout své zkušenosti. V komunální politice působím už od roku 1990, tedy více než 25 let, mimo jiné jsem i na postu zastupitele statutárního města Pardubic i městského obvodu Pardubice 5. Kandidaturu do Senátu beru jako určitou možnost vyvrcholení mé politické dráhy.

Co se budete snažit v Senátu prosadit?

Především zájmy občanů, ty je třeba obhajovat na všech postech. Politický program KSČM vždy klade důraz na sociální aspekty. Rád bych, aby lidé, co si každý den musí poctivě vydělávat na chleba, žili v důstojných podmínkách. Také v Pardubickém kraji nás trápí nezaměstnanost. Řada tradičních firem má na trhu problémy nebo už svou činnost musela dokonce ukončit. Další věcí, která by se měla na Pardubicku co nejrychleji vyřešit, je dopravní obslužnost. Můj volební program má celkem 10 základních bodů, ale problémy budeme řešit podle nutnosti.

Může třeba problém dopravní obslužnosti vyřešit senátor?

Určitě může. Když je člověk v kontaktu se zástupci města, kraje i vlády, tak má pochopitelně větší možnost apelovat na ně a požádat o nápravu na patřičných místech. Senátor přece jen nemusí někde složitě klepat na dveře.

Co je podle vás hlavním úkolem Senátu?

Rozhodně musí aktivně promlouvat do předkládaných zákonů, i přesto, že nemá konečnou rozhodovací pravomoc. Měl by se snažit lobovat a vylepšovat legislativu, protože je pravdou, že jejich úroveň tak, jak přichází z Poslanecké sněmovny, je všelijaká.

Je podle vašeho názoru Senát potřeba a pokud ano, proč?

Musím přiznat, že jsem původně nebyl žádným velkým zastáncem Senátu. Často jsem dokonce tvrdil, že jej považuji za zbytečný. Později jsem pochopil, že jeho existence má určitou logiku. Jenže dost často docházelo k různým nesouladům mezi oběma komorami Parlamentu, hlavně když Poslanecká sněmovna byla převážně pravicová a Senát spíše levicový.

Má podle vás Senát dostatečnou podporu veřejnosti?

Podle posledních statistik popularita Senátu činí kolem třiceti procent, což není zrovna vysoké číslo. Uvědomuji si, že činnost 81 senátorů a jejich aparátu stojí daňové poplatníky velké množství peněz a ty by se určitě daly využít někde jinde. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby se uskutečnilo referendum o potřebnosti Senátu, pravděpodobně by si většina voličů těžko přála zachovat jeho stávající podobu.

Co byste řekl svým voličům závěrem?

Tak určitě aby volili s rozvahou. Je třeba přehodnotit, co se tady vlastně za uplynulé čtvrt století stalo a podle toho by měli rozhodnout, kdo bude hájit jejich zájmy. Moje krédo, se kterým jdu do voleb, je Dobré srdce, pracovité ruce a zdravý rozum.

(eh)

 

skola2 3931 X

KH KV KSČM

 

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Počasí v kraji

Doporučujeme

halo noviny logo

Go to top