REDAKCE

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
REDAKCE

redakční tým

Lipiny7Tradiční letní setkání se uskuteční i letos na hřišti v Lipinách. Posezení s přáteli, besedu s hosty a trochou humoru, s výbornými grilovanými kuřaty připravili místní komunisté na sobotu 28. července - s hlavním programem od 11 hodin. Posezení bude trvat tak dlouho, jak to hosté vydrží.

 

katerina konecna w- Kinokavárna Štětí 17. 7. 2018

Doporučujeme vyslechnout.

mir13. 7. 2018 – Ve dnech 11. až 12. července 2018 zasedal v Bruselu summit NATO, jehož hlavními body jednání byly obrana a zastrašení v kontextu vztahů s Ruskem, partnerství NATO s EU, posilování stability a boj proti terorismu, modernizace a obranné výdaje a situace v Sýrii a další rozšíření tohoto vojenského paktu.

Kačenka u kapličkyHledá se 18. Kačenka - Ze stezky Kačenčina pohádková stezka v Deštném v Orlických horách se "ztratila" sedící Kačenka na lavičce - na rozcestí ke kapličce. Byla osmnáctou z dřevěných soch od Ludmily Haldové v ceně 25 000 Kč, které na stezce byly spolu s informačními tabulemi umístěny. Na zloděje se zlobí organizátoři a realizátoři stezky včetně zastupitele kraje i obce Josefa Lukáška, člena Horské služby. Ten vzkazuje: "Musíme si stále dokazovat, že jsme národ zlodějů – od vrcholných politiků po plebs?" Kdo byste o ní věděl či měl stopu, informujte prosím policii ČR, linku 158.
(Start stezky je v Deštném - https://www.destne.info/turistika/stezky/ , více informaci)

logo kscm sirka 1Ústřední výbor ÚV KSČM se dnes 30. 6. 2018 na svém zasedání shodl na stanovisku k podpoře vlády ANO 2011 a ČSSD. Přinášíme ho v plném znění:

Za 25 let od rozbití Československa a vzniku samostatné České republiky bude již patnáctá vláda předstupovat před Poslaneckou sněmovnu Parlamentu s žádostí o získání důvěry pro své vládnutí. Jména předsedů vlády od Václava Klause až po Bohuslava Sobotku, utvářela spolu s dalšími výraznými představiteli pravice a sociální demokracie tvář české společnosti a státu. Ať šlo o vlády opírající se o politickou oporu parlamentní většiny, opoziční smlouvu, či vlády úřednické bez důvěry, vždy se jednalo o vlády se silným pravicovým akcentem, přestože si často rády dávaly samy jiné přívlastky své charakteristiky.

person 1821412 640»Právní pomocí podle tohoto zákona rozumíme právní služby poskytované advokáty podle zvláštního právního předpisu. Náklady na takovou poskytovanou právní pomoc podle tohoto zákona ten, kdo není schopen sám nebo zcela nebo zčásti si ji hradit za podmínek a způsobem stanoveným tímto zákonem, by potom hradil stát,« řekl ve Sněmovně Grospič. V předloze jde o obdobu toho, co je v trestním řízení zastupování ex offo, poskytnutí právní pomoci za využití kvalifikovaných advokátů lidem, kteří na ni nemají. Bezplatná právní pomoc by měla být poskytována fyzickým a právnickým osobám, které nemají na zaplacení a tím řádné uplatnění ochrany svých práv.

lipiny15 lukasekBolehošť-Lipiny v sobotu 28. července 2018

Scházíme se od 10 hodin, v 11 hodin slavnostní zahájení, ve 12 hodin oběd – a do večera volná zábava. První účastník obdrží věcnou cenu, nejstarší účastník cenu útěchy.

Srdečně zve ZO KSČM Bolehošť a Ledce
a těší se na vás!

cirkevUstrnul by se i kámen, když lidovecký papaláš Marian Jurečka nedávno opakovaně horlil proti komunisty navrženému zákonu o zdanění takzvaných náhrad vyplácených církvím za fyzicky nevydaný údajně církevní majetek. Je prý nepřípustné zdanit 59 miliard peněžního daru, který římskokatolické církvi podvodně přihráli z majetku republiky, z peněz českých občanů různí Nečasové, Schwarzenbergové a Kalouskové.

Podle dějin práva, ale i podle bible se ve svém odporu proti zdanění takzvaných církevních náhrad nejen všichni ti exponenti ODS, TOP 09 a s nimi mnozí lidovci a církevní hodnostáři v čele s kardinálem Dominikem Dukou dopouštějí křivého svědectví. Jejich cíl je nemravný – chtějí oškubat české občany a republiku.
To, co stát zejména římskokatolické církvi vydal, a také to, za co jí z rozhodnutí české pravice platí v miliardách ročně údajné náhrady, z převážné většiny totiž majetkem církví už od dob josefínských nebylo. A tedy jí to nemohlo být zcizeno. Byl to majetek veřejné povahy, který měla církev pouze v užívání. A to za podmínky, že výnosy budou užívány k uspokojování náboženských potřeb věřících a k zajištění vzdělávacích a sociálních služeb.
Křivé a pokrytecké je tvrzení lidoveckých papalášů a některých prelátů o církvím vzniklé škodě na možných výnosech z církevního majetku, kterou podle této zvrácené logiky mají uhradit mnohonásobně nadhodnocené náhrady na nevydaný hmotný majetek.
Masarykovská pozemková reforma a její pokračovatelé odnímali církvím z užívání tyto majetky právem. Vzdělávací a sociální služby v moderním věku stále víc přebíral stát. Co se pak týče služeb věřícím – namísto z výnosů církvemi užívaného veřejného majetku stát začal tyto služby hradit přímo, vyplácel za první republiky, ale také po únoru 1948 platy kněžím.
Po únoru 1948 byly církvím hrazeny nejen platy kněží, ale bylo provedeno systémové zabezpečení potřeb církví a věřících, založené zákonem č. 218/1949 Sb., o hospodářském zabezpečení církví a náboženských společností státem. Toto zabezpečení přetrvalo i po roce 1989, až do 21. století. Dodnes také stát přispívá k udržování a obnově církevních památek.
Pokud by Češi, Moravané a Slezané měli důsledně vzít nejrůznější mamonu chtivé duky a jejich kalousky, nečase, schwarzenbergy a jurečky za slovo, pak by měl stát nenasytné a nemravně jednající římskokatolické církvi neprodleně vystavit účet za všechny platby a platy, které vyplácel kněžím od dob první republiky až po dnešek, ale také za kněžské penze, diety, které od státu pobírali.
O propadu římskokatolické církve, její autority v soudobé české společnosti, tváří v tvář ohromným majetkovým a finančním požadavkům prelátů, vypovídají data ze sčítání lidu. Ještě v roce 2001 se k římskokatolické církvi v České republice hlásilo 2 740 780 obyvatel, tedy 26,8 procenta. Pouhých deset let poté, při sčítání lidu v roce 2011, se k ní přihlásilo už jen 1 083 899 věřících – pouhých 10,37 procenta obyvatel. I podle tehdejších odhadů církve samé nedělní bohoslužby navštěvovala sotva polovina z onoho milionu římských katolíků.
Z čísel je zřejmé, že římskokatolická církev poskytuje dnes své náboženské služby sotva desetině občanů. Pokud jde o vzdělávací a sociální služby, pak má na nich jen velmi omezený podíl a i zde dál natahuje ruku ke státnímu rozpočtu.
Bezmála sto čtyřicet miliard, které prokorupční Nečasova koaliční vláda přihrála především římskokatolické církvi v majetku a penězích, dostali ti, jejichž služby pro věřící a společnost jsou jen zlomkem toho, k čemu byly církvi původně veřejný majetek a výnosy z něj svěřeny.
V listopadu 2012 pravicí schválený zákon č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, žádným vyrovnáním nebyl. Byl to fakticky korupční dar ohromného veřejného majetku a peněz těm, kdo klamou českou veřejnost. Dožadují se majetku, peněz a soudí se se státem, obcemi a občany o prostředky, které jim z valné části od dob josefínských nepatřily a za které už nemohou, nejsou ochotni ani schopni poskytovat společnosti ty služby, které kdysi historicky církve poskytovaly.
Za těchto okolností je třeba, aby parlament majetkuchtivým římskokatolickým prelátům důrazně připomněl skutečné křesťanské hodnoty.
Miroslav GREBENÍČEK, poslanec (KSČM)

markova 17 w

Po šesti letech slibů a nekonečného čekání se nedávno pro pacienty a zdravotníky na Náchodsku lehce zablýsklo na lepší časy. Politici krajské koalice uprostřed staveniště usilovně bušili kladívky do základního kamene více než miliardové přestavby a nadšeně se plácali po ramenou. Měli proč.

chhr tana sormova wPietního aktu v Choustníkově Hradišti již 16. v pořadí, pořádaném Národní a Krajskou radou Klubu českého pohraničí, za podpory velitelství České armády v Hradci Králové a obce Choustníkovo Hradiště se účastnila 23. 6. veřejnost ze širokého okolí.

Strana 1 z 24

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

KH KV KSČM

OV v regionech

Počasí v kraji

Doporučujeme

halo noviny logo

Go to top