REDAKCE

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
REDAKCE

redakční tým

arrow up right 2Právo občana na účast na veřejném zasedání zastupitelstva obce
Často se při dotazu, proč lidé nechodí na veřejná zastupitelstva obce, setkávám s odpovědí „Proč bych tam chodil(a), když se můžu pouze dívat a mlčet.“ Možná hlavně z těchto důvodů je účast občanů mnohdy velmi malá, až mizivá. Lidé se mýlí, na vině je nedostatečná znalost Zákona č. 128/2000 Sb. ze dne 12. dubna 2000 o obcích.
práva občana obce při veřejném zasedání zastupitelstva obce.
Zákon v tomto případě kromě jiného říká:
Občan má právo vyjadřovat na veřejných zasedáních zastupitelstva obce svá stanoviska k projednávaným věcem.
V praxi má tedy občan právo před hlasováním zastupitelů o projednávaném bodu požádat o slovo a říci svůj názor, případně návrh k projednávaným věcem a řídící jednání zastupitelstva mu musí udělit slovo. Jednací řád, který má ze zákona každá obec, určuje čas daný jednacím řádem pro vyslovení názoru a určuje počet vystoupení k danému bodu (v Borohrádku je čas omezen na 3 minuty a jedno vystoupení k jednomu bodu).
Kromě jiného má občan ze zákona právo:
         * Hlasovat v místním referendu.
         * Vyjadřovat se k návrhu rozpočtu obce.
         * Nahlížet do rozpočtu obce, do usnesení a zápisů zastupitelstva obce, do usnesení rady obce, výborů zastupitelstva obce a komisí rady obce a pořizovat si z nich výpisy.
Práva občanů obce najdete v § 16 výše uvedeného zákona o obcích. Demokracie je sice pomalá, ale lidstvo zatím nic lepšího nevymyslelo. Vaše účast je vhodná, vždyť zastupitelé rozhodují o užití vašich peněz.
Ing. Miroslav Palhoun,
zastupitel Borohrádku
konecna katerina tvMístopředsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná bude vedoucí kandidátkou pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční v květnu 2019. Strana do nich jde po boku dalších levicových subjektů. Sjednocená kandidátka ponese název »KSČM – ČESKÁ LEVICE SPOLEČNĚ«.
dragon 35474 960 720 Současnou kauzu Huawei považuji jen za další doklad neschopnosti Západu držet s Čínou tempo v rozvoji moderní vědy a techniky. Proto se Západ zahnaný Čínou do kouta, uchýlil k - "podpásovému chování". Je to naprosto stejný případ, jako když fotbalový tým 20 minut před koncem zápasu prohrává na svém hřišti 0 : 3 a když už na to nemá "herně", tak začne alespoň tvrdě faulovat soupeře unfér zákroky.

Západ tak nyní nasadil ideologii a politiku do oblasti, kde má vládnout jen věda, technika a obchod. Huawei má pokročilejší techniku v zaváděných 5 G sítích a navíc je i lacinější, proto někteří i v ČR nastoupili s fauly. Je to ubohé.

Nedivím se, že jsou hlavně USA vystrašeny z čísel, která z Číny přicházejí. Čínská ekonomika stále šlape jako hodinky. A tak jen namátkou pár postřehů:

 1. Roku 2018 bylo v čínských docích postaveno a spuštěno na vodu 43 % (!) všech nových námořních lodí světa.

 2. Roku 2018 Čína vyrobila 72 % (!) světové produkce solárních panelů.

 3. Roku 2018 vyrobily čínské hutě 51 % (!) světové produkce oceli.

 4. Roku 2018 Čína dokončila a připojila na síť - 7 nových jaderných reaktorů.

 5. Roku 2018 dosáhla čínská vysokorychlostní železnice délky 29 000 km, což je 66 %!! celosvětové délky.

 6. V listopadu 2018 měla Čína v provozu dvojnásobek počtu superpočítačů než USA.

 7. V roce 2019 předstihne Čína USA v celkovém objemu maloobchodních prodejů a bude tak první na světě.

 8. Počet automobilů na čínských silnicích letos dosáhne zhruba 260 milionů a překoná tak počet aut v USA.

 9. Čínské válečné námořnictvo zvýšilo počet svých lodí v období 2010-17 z 210 na 320, tedy o polovinu za 7 let.

10. Čína nedávno vysadila na odvrácenou stranu Měsíce své robotické vozítko, podobné vyšle příští rok na Mars.

11. Do dvou let začne výstavba čínské vesmírné mezinárodní stanice.

12. Byl zahájen vývoj obří vesmírné rakety CZ-9 s plánovaným prvním startem 2028. Roku 2030 má s její pomocí přistát první Číňan na Měsíci.

P.S. Západ by měl tuto novou světovou realitu přijmout a přizpůsobit se jí. Bojovat proti realitě mohou jen lidé mdlého ducha. Čína si své vedoucí místo na této planetě plně zaslouží. Přichází po 40 letech neúnavné a těžké práce zdaleka největšího a nejstaršího národa světa. Čína se vrátila tam, kde byla naposledy před 200 lety. I samotný tento její návrat k minulé velikosti budí zasloužený obdiv.
Autor bohužel neznámý - zpráva koluje po internetu

KSČM - Česká levice společně!
katerina konecna 


1. Kateřina Konečná, 37 let, poslankyně EP, KSČM, Nový Jičín

ondracek zd wZatímco ministr zahraničí navštívil Ukrajinu, kde v předklonu velebil fašistickou administrativu, já navštívil Rusko, kde jsem se poklonil památce obětí blokády města Leningrad (dnes znovu Petrohrad). Oba jsme ohnuli hřbet, ale každý za jiným účelem.
brit koc wV pátek 4. ledna 2019 byl ve Velké Británii den tlustých kocourů. Přestože název naznačuje, že by se mohlo jednat o recesi a humornou událost, opak je bohužel pravdou. Tento den totiž označuje chvíli, kdy výkonní ředitelé 100 největší firem ve Velké Británii vydělají tolik, co jejich zaměstnanci za celý rok.
brexit wKSČM k situaci ve Velké Británii 
Události posledních dnů, zejména hlasování Dolní sněmovny ve Velké Británii z 15. ledna ukazují na naprostou neschopnost vládních konzervativců vést smysluplně svou zemi. Jejich představitelka T. May očividně nedokáže vyjednat dohodu ani ve své vlastní straně, natož aby dokázala najít širší kompromis. Tím přiblížila variantu odchodu Velké Británie z EU bez předchozí dohody, a tedy i bez tzv. přechodného období.
poselstvi jana palacha ilustrativni3Jan Palach
»Mezi dvěma tisíci účastníky mítinku možná nebyl, ale možná byl i někdo informovaný o skupině studentů, odhodlaných vyslovit svůj nesouhlas s posrpnovým vývojem způsobem u nás v Evropě neobvyklým: sebevraždou upálením. Široká veřejnost byla konsternována, když nazítří 16. ledna se takto obětoval student Filozofické fakulty Jan Palach. Stalo se to u sochy sv. Václava odpoledne. V zanechaném dopise Palach sdělil, že sebeupálením vyjadřuje protest proti beznaději národa a chce probudit lid této země. Žádá zrušit cenzuru a zakázat šíření tiskoviny Zprávy. Nestane-li se tak do pěti dnů, či nedojde-li k časově neomezené stávce, vzplanou další pochodně…

19 dem dkp wuSté výročí umučení socialistů Rosy Luxembourgové a Karla Liebknechta si připomněla delegace Východočechů, Středočechů i Pražanů (členů a příznivců SFEL-R). Spolu s deseti tisíci převážně mladých lidí z různých levicových stran a uskupení se vydala z centra berlínské čtvrti Fridrichsfelde na místní velký hřbitov. Zde byl vybudován památník, který připomíná jména mnoha socialistů i komunistů od roku 1919. Květiny, zejména rudé karafiáty, zde pokládají mnozí občané ještě před příchodem velkého průvodu. Položila je zde skupina z Čech - účastnil se také místopředseda ÚV KSČM Václav Ort a předsedkyně KhKV KSČM Věra Žižková.

konecna katka pf19...Chtěla bych v první řadě moc poděkovat vám všem, kteří jste kráčeli tímto rokem se mnou. Stovky návštěv snad ve všech koutech naší země, při různých příležitostech, s lidmi mnoha profesí a všech věkových kategorií mi po celý rok dodávaly energii a ukazovaly, že má smysl v EU bojovat za zájmy poctivého českého občana.
Rok 2019 přinese samozřejmě své starosti, ale i radosti. A já bych vám chtěla popřát, aby těch radostí bylo co nejvíce.
Za tým KSČM mohu slíbit, že rozhodně NENECHÁME tak nespravedlivosti, které znepříjemňují lidem život.
A vám na cestu rokem 2019 svítí ta pravá hvězda!

Připíjím na vaše zdraví a těším se na setkání s vámi!
Kateřina KONEČNÁ
na facebooku, 31. prosince 2018
Strana 1 z 28

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28

KH KV KSČM

Počasí v kraji

Doporučujeme

halo noviny logo

Go to top