Ztožňuji se se stanoviskem Kalusova institutu

vaclav ort wSe zveřejněným stanoviskem Institutu Václava Klause se ztotožňuji
Na stránkách Institutu Václava Klause si lze přečíst následující text zaslaný údajně premiérovi Fialovi: »Válečné hrátky s nejmodernějšími zbraněmi nejsou nevinnou počítačovou hrou. Nelze lehkovážně spoléhat na to, že se v napjaté situaci a v nestřežené chvíli do takových hrátek nemůže vloudit chyba. Ta by uvedla do pohybu nezvladatelný vývoj se spontánní dynamikou, jež zastavit by nebylo možné. Nestalo by se tak v historii poprvé. I když Rusko nepochybně sleduje své vlastní zájmy, které nejsou totožné se zájmy dalších účastníků konfliktu, jeho obavy jsou legitimní a je třeba je brát vážně. Bez Ruska a na jeho úkor nelze dnešní konflikt vyřešit. My už nechceme a nemůžeme mlčet. Už bylo dost politických vytáček, šíření paniky a přilévání oleje do ohně. Odmítáme pokusy zapojovat Českou republiku do vojenské eskalace konfliktu, dodávat do jeho ohniska zbraně, podílet se na zvyšování napětí, jakož i zneužívat konflikt kolem Ukrajiny v domácím vnitropolitickém zápase a vytvářet atmosféru, v níž je povolován jen jeden ‚správný‘ názor. Nevytvářejme nepřátele z těch, kteří mají názor jiný. 

Nebezpečné vlastnictví

vaclav ort wPřed několika dny v České televizi se jeden z našich »nejvyšších bankéřů«, člen »bankovní rady«, vyjádřil ke stávající inflaci. Prohlásil, že záleží na americkém FEDu, jak se všechno ve světě bude vyvíjet dál, tedy na tom, co zřejmě »rozhodne dolar«. Možná, že opravdu na něm záleží, možná, že jde jen o výmluvu. Nevím, nejsem ekonom, nemohu posoudit. Pokud je to však pravda, pak je to špatná zpráva. Je třeba si totiž napřed dát otázku: Co je to vlastně FED?

Tak už sem s tou vládou, pane prezidente

arrow down rightTak už jsem tady s tou vládou, pane prezidente! – Od publicisty a spisovatele Vladimíra Škutiny jsem si vypůjčil nadpis článku a poněkud jej pozměnil ve významu zamyslet se nad tím, jak spatřuji počínání vládních ministrů v prvních a následných krocích po jejich jmenování.

K volebním výsledkům

Již jste se mnozí seznámili s množstvím reakcí na volby, jejich souvislostmi od znalých analytiků a komentátorů. Dosti se objevují možné souvislosti a kritiky. Hnutí ANO sice zvítězilo, ale ne výrazně. I když se zmiňuje převaha opozice a s nezvolenými stranami a nevoliči – 2,8 milionů voličů proti 2,5 milionům SPOLU a Pirátstanu. Jejich vítězství je trochu to Pyrrhovo. Naši prohru to ale nesmaže.

arrow down rightMěli jsme, dá se říci, využity všechny možnosti předvolební. Druhou záležitostí byla možnost financovat všeho více. Měli jsme k dispozici krajský web i okresní, jičínský facebook i krajský, ale sledovanost nebylo nějak závratná. Na sociálních sítích kandidáti byli, ale ne moc viditelní ve smyslu kampaně, až na Zdeňka nebo Marcelu, al i další – jistě jsem nestihla všechno projít... Strana měla odborného manažera, ale nestačilo to – z centra bylo vydáno dost variant aktuálních letáčků a propagačních obrázků k situaci pro sociální sítě. Mohly se k lidem dostávat rychleji i šířeji, jenže dobrovolníků je pořídku. Mezi kraji jsme byli v absolutních hlasech třetí předposlední. Nejvíce hlasů měl – Středočeský a Severomoravský kraj. Preferenční hlasy kandidátům také ne zcela odpovídaly původnímu pořadí, ale přesun měla úspěšný jen Soňa Marková.
Strana 1 z 15

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top