V tornistře generálskou hůl

arrow down rightTak nám minulou sobotu skončily jedny volby, totiž prezidentské. Vyhrál je nominant pětikoalice, armádní generál Petr Pavel, když v nich porazil předsedu Hnutí ANO Andreje Babiše. Procentuální výsledky jsou notoricky známé, jenomže je potřeba vzít v potaz tzv. Toddovu poučku, která přisuzuje p. generálovi 40,9 %, A. Babišovi 29,3 %, přičemž 29,8 % nehlasovalo, takže vládní kandidát obdržel 41 %, ostatní 59 %. Navíc je velice zajímavá a signifikantní skutečnost, když Čaputová před čtyřmi lety získala v prezidentském klání 58,41 %, Macron v Elysejském paláci 58,55 % a Pavel 58,32 %.

Ztožňuji se se stanoviskem Kalusova institutu

vaclav ort wSe zveřejněným stanoviskem Institutu Václava Klause se ztotožňuji
Na stránkách Institutu Václava Klause si lze přečíst následující text zaslaný údajně premiérovi Fialovi: »Válečné hrátky s nejmodernějšími zbraněmi nejsou nevinnou počítačovou hrou. Nelze lehkovážně spoléhat na to, že se v napjaté situaci a v nestřežené chvíli do takových hrátek nemůže vloudit chyba. Ta by uvedla do pohybu nezvladatelný vývoj se spontánní dynamikou, jež zastavit by nebylo možné. Nestalo by se tak v historii poprvé. I když Rusko nepochybně sleduje své vlastní zájmy, které nejsou totožné se zájmy dalších účastníků konfliktu, jeho obavy jsou legitimní a je třeba je brát vážně. Bez Ruska a na jeho úkor nelze dnešní konflikt vyřešit. My už nechceme a nemůžeme mlčet. Už bylo dost politických vytáček, šíření paniky a přilévání oleje do ohně. Odmítáme pokusy zapojovat Českou republiku do vojenské eskalace konfliktu, dodávat do jeho ohniska zbraně, podílet se na zvyšování napětí, jakož i zneužívat konflikt kolem Ukrajiny v domácím vnitropolitickém zápase a vytvářet atmosféru, v níž je povolován jen jeden ‚správný‘ názor. Nevytvářejme nepřátele z těch, kteří mají názor jiný. 

Nebezpečné vlastnictví

vaclav ort wPřed několika dny v České televizi se jeden z našich »nejvyšších bankéřů«, člen »bankovní rady«, vyjádřil ke stávající inflaci. Prohlásil, že záleží na americkém FEDu, jak se všechno ve světě bude vyvíjet dál, tedy na tom, co zřejmě »rozhodne dolar«. Možná, že opravdu na něm záleží, možná, že jde jen o výmluvu. Nevím, nejsem ekonom, nemohu posoudit. Pokud je to však pravda, pak je to špatná zpráva. Je třeba si totiž napřed dát otázku: Co je to vlastně FED?

Tak už sem s tou vládou, pane prezidente

arrow down rightTak už jsem tady s tou vládou, pane prezidente! – Od publicisty a spisovatele Vladimíra Škutiny jsem si vypůjčil nadpis článku a poněkud jej pozměnil ve významu zamyslet se nad tím, jak spatřuji počínání vládních ministrů v prvních a následných krocích po jejich jmenování.
Strana 1 z 15

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top