Letní zamyšlení

svojsice vestankuLéto vstoupilo do své druhé poloviny. Slunce letos obzvlášť vydatně pražilo do našich těl, polí, luk a lesů. Ani jednomu z uvedených to nijak neprospívalo. Rovněž nám, lidem, občanům České republiky, neprospívá dění na naší politické scéně a v posledních dnech poloviny srpna, neprospívají naši politici ani polím.

V plném proudu je rozhodování o použití jedu na vyhubení přemnožených hrabošů, kteří ničí současnou úrodu a jsou připraveni zničit úrodu příštího roku tím, že sežerou ozimou setbu. Politici silně ovlivňováni různými ekologickými spolky a rádoby ochránci přírody, nejsou schopni rozhodnout tak, jak žádají zemědělci, a povolit plošné rozhazování přípravku na zničení tohoto škůdce. (Pozn. red. – Jsou však i jiné cesty k tlumení výskytu hlodavců.)

Dlouhotrvající jednání o jmenování ministra kultury je další ukázkou neschopnosti politiků se po vzájemné dohodě, rozumně rozhodnout. Neumím si představit, kdyby měli tito „politici“ rozhodnout v případě, že se na nás začnou vrhat imigranti z afrických zemí, kteří jsou rozptýleni kdesi po zemích západně od našich hranic.

To je část problémů, které se nás bezprostředně dotýkají a o kterých hovoříme s přáteli při letních setkáních. Zabýváme se však i konkrétními úkoly, které nás v nejbližší době čekají. Nejbližší akce, kterou organizuje OV KSČM v Trutnově je Setkání na Pomezních boudách v sobotu 31. srpna.

K průběhu tohoto setkání musím konstatovat, že účastníků pozvolna ubývá a hlavní příčinu vidím, a nejen já, ve zbytečném protahování spočívajícím v dlouhých referátech hlavně německých soudruhů. Každý rok se opakují stejná slova, stejné věty, které se musí přeložit a tak z třeba 15 minut je minut 30 i více. A to nevystoupí jenom jeden zástupce za německou stranu, ale třeba tři. Rozumné by bylo, aby vystoupil zástupce za Německu stranu a přednesl zdravici. Vždyť nám, co tam jezdíme pravidelně neřeknou nic nového a nových příznivců tohoto setkání nepřibývá. Tato akce na Pomezních boudách má v názvu slovo „Setkání“, nikoliv konference. Takže s tím je třeba něco udělat, aby účastníků neubývalo!

Hned za týden 7. září se můžeme zúčastnit dalšího setkání a to ve Svojšicích. Svojšický areál je trochu jinačí, nežli byl areál pod Kunětickou horou. Toto místo nám zakázal používat aktivní podporovatel Sudetoněmeckého landsmanšaftu, bývalý ministr kultury Herman. Svojšice jsou zatím adekvátní náhradou. Nezáleží ani tak na místě konání, ale na programu. Jaký bude ten letošní to poznáme po jeho absolvování. Jako každý rok řeší výbory KSČM účastníky a hlavně způsob dopravy.
Nejvýhodnější se zdá autobus. Má to tu nevýhodu, že se musí po skončení oficiálního programu třeba dvě hodiny čekat na společný odjezd. Většina by ráda odjela včas, ale stačí jeden, nedochvilný účastník a je otráveno dalších třicet lidí.
Jsme-li autem, tak když jsem nasycen půběhem akce nasednu a jedu domů. Byl bych rád, kdyby se Svojšice staly tradicí, jakou bylo setkávání pod Kunětickou horou.

Je však možné, že se najde další Herman, nebo starosta obce Pomezní boudy a budou vyvíjet tlak na zakázání společných akcí levicově smýšlejících občanů České republiky.

Jaroslav Vrba
skola2 1564 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top