Proč jsme úspěšní v potlačení koronaviru

zdravotnictvi v krajiNa to proč to u nás nekosí lidi jako v Itálii, Španělsku a v USA nedávno odpověděla jedna zajímavá studie. Ač se to nebude eurofilům a komunistobijcům líbit - stále ještě těžíme z důsledné  socialistické zdravotní péče. Komunisté jednak postavili za 40 let takovou spoustu nemocnic, že polistopadoví politici 30 let nedělají nic jiného, než ruší lůžka a komunistické nemocnice tak akorát modernizují - máme tak víc než 3x větší lůžkovou kapacitu, než třeba Anglie. Tím hlavním důvodem se zdá být důslednost v očkování obyvatel, neboť totalitní systém nemusel našlapovat kolem podivínů a pošuků po špičkách a neexistovalo, že by si někdo dovolil neočkovat své děti - hrozila mu žaloba za zanedbání péče a kriminál, což bylo velmi dobře.

Dneska si pomatené slepičky notují na sociálních sítích a odmítají očkovat své děti, protože si přečetli článek nějaké pomatené, medicínsky naprosto nepolíbené husy, že je to pro děti nebezpečné, přitom riziko nebýt očkován snad 100 000 x převyšuje riziko z komplikací při očkování... no, ale máme svobodu, že.
Už desítky let lékaři ví, že vakcína na TBC překvapivě chrání i proti jiným nemocem alespoň do té míry, že průběh některých dalších nemocí zmírňuje. Zatímco ČSSR patřila do zemí, kde se důsledně celoplošně očkovalo, tak Itálie, Španělsko, Anglie, Francie a další západní země na plošné očkování z vysoka kašlaly a o USA vůbec nemá smysl mluvit.
Na západě ale existují i výjimky - například soused Španělska - Portugalsko, které důsledně plošně očkovalo. Rozšíření pandemie viru a výše úmrtnosti tak nepřekvapivě dělí Evropu na východní blok, kde se důsledně očkovalo a na západ, kde na to více či méně vlády a obyvatelé kašlali. Právě na výjimkách jako je Portugalsko to vědce napadlo - bylo jim divné, že dva státy vedle sebe ze stejně starým obyvatelstvem mají tak diametrálně rozdílný počet nakažených a úmrtí. Když se pak dostali k podrobným datům z Německa, tak to bylo jasné - zatímco my se na netu díváme jen na celková čísla, jakmile se dostanete na úroveň spolkových zemí, tak je vidět hranice mezi někdejším NSR a NDR, neboť i v NDR se důsledně očkovalo.
Ten rozdíl je prý markantní ještě 30 let po sjednocení i přes to, že se již populace východního a západního Německa stěhováním částečně promíchala.Za dva dílky skládačky, proč máme tak malý výskyt a malou úmrtnost vděčíme socialistickému zdravotnictví a třetí přidala současná vláda tvrdou prevencí šíření. Suma sumárum - zas tak velká záhada, proč nemáme přeplněné márnice, to zase není...
Jan Janeček, facebook
skola2 1331 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top