Vrcholí prezidentská reality show

zizkova veraPodruhé volíme prezidenta republiky přímou volbou a je tu opět scénář všichni proti Zemanovi. Samostatně myslící a často i prostořeký Miloš Zeman je trnem v oku všem těm, kteří by rádi viděli na Hradě méně tvrdošíjnou, více poddajnou osobu, která by tak neodolávala zahraničním vlivům. Vlny Atlantiku mocně šplouchají až do naší kotliny. A Hrad ne a ne zaplavit. Celková atmosféra našich voleb ukazuje na marasmus doby, její prázdnotu a bezradnost.

Veřejnoprávní media, ale nejen ta, se snaží, seč můžou, znovuzvolení současného prezidenta zhatit. Dlouhodobá kampaň, která hledá co nejvíce chyb na jedné straně, a zcela nepokrytě vyzdvihuje zvláště jimi milovaného pana Drahoše, začíná být nechutná. Není to boj myšlenek, ale pomluv, úskoků, lží a nekalých praktik. Volba tak pozbývá na vážnosti a zvrhává se v nepodařenou show.

Voliči, kteří jsou soustavně zahlcováni různými politickými boji, vždyť permanentně procházíme různými volebními kampaněmi, jsou neustálým masírováním znechuceni. Možná i proto v parlamentních volbách vyhrálo ANO, které tvrdí, že nejsou stranou, chtějí jen pracovat, a ne se hašteřit. Občané otrávení různými půtkami, kauzami, které nejsou dlouhodobě řešené, neschopností něco udělat pro lidi, se od tradičních stran odvracejí a hledají alternativy. Ale i ty jistě po určité době selžou, jak jsme byli již mnohokrát svědky při nástupu nových politických subjektů a jejich rychlým mizením. Další alternativa nebude a scéna je již připravená pro uchopení moci všehoschopnými, bohatými, samozvanými vládci, kteří žádnou demokracii nebudou potřebovat. Ale nyní ještě jakž takž demokracie funguje a máme možnost se ve volbách vyjádřit. Dejme hlas tomu kandidátovi, který je pro nás bližší, a to je Miloš Zeman.

Věra ŽIŽKOVÁ, členka ÚV KSČM,
předsedkyně Královéhradeckého KV KSČM

Vyšlo v Haló novinách 23.1.2018

skola2 1763 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top