Pracuji ve velkoobchodě, kde vyřizuji a kompletuji objednávky pro odběratele jako restaurace, hotely nebo vesnické obchůdky.

Ohodnocení pracovníků ve službách je nedostatečné, chtěl bych ho napravit, ale trápí mne také problém bydlení. Jako mladý to vidím jasně: pracujete ve třech směnách, domů přinesete 25 tisíc, vaše drahá polovička taky 20 až 25 tisíc, máte jedno dítě. Vlastní dům si nemůžete dovolit, protože nemáte dostačující příjem a hypotéku vám zamítnou. Tak chcete alespoň byt v paneláku, ale v Hradci znamená 3+1 skoro 4 miliony nebo v původním stavu za 3,5. Jenže máte dítě, a to je potíž – banka zvedne prst a řekne „ne“!

Jak mladé rodiny mají žít, jak mladí lidé mají pomýšlet na budoucnost? Stát řekne budeš dřít jako kůň a ani si nemůžeš pořídit vlastní dům, protože málo vyděláváš. Nebo si nesmíte pořídit dítě, protože je to přítěž. A pak se stát diví, že klesá porodnost a populace stárne, když nám mladým lidem takhle hezky hodí klacky pod nohy? Pro nás pracující, hlavně nás mladé lidi do 35 let, kteří pracuji a chtějí zakládat rodiny, stát nedělá zhola nic. Taková je skutečnost.

Fb KV KSČM KRHK: www.facebook.com/kvkscmkrhk 
web KV KSČM KRHK: www.kscmkrhk.cz

jsme vas hlas m

skola2 1605 X

Naši kandidáti do KZ

Go to top