Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Podporujeme do Senátu Věru Beranovou

vera beranova w

Mgr. VĚRA BERANOVÁ - kandidátka do Senátu za volební obvod č. 37 Nymburk - Jičín.


Narodila jsem se v roce 1949 ve vesničce Chlum u Lomnice nad Popelkou, ale většinu života jsem prožila v Nymburce, kde žiji dodnes. A jelikož v senátních volbách je část okresu Nymburk přiřazena k okresu Jičín, jsem tedy kandidátkou i pro tento okres.Ale věřte, že k tomuto regionu mám vřelý vztah nejen díky místu svého narození, ale i proto, že můj otec pocházel ze Železnice, kde jsem u svých příbuzných trávila jako dítě nejedny prázdniny.

Jsem povoláním učitelka matematiky, kterou jsem učila celkem 44 let, z toho téměř 40 let na Středním odborném učilišti a Střední odborné škole v Nymburce.

V současnosti ještě, dle potřeby, pomáhám slabším žákům, např. v Dětském domově v Nymburce. Členkou KSČM jsem od roku 1965. Od roku 2002 jsem zastupitelkou města Nymburk, kde jsem tři volební období vykonávala funkci předsedkyně kontrolního výboru a toto volební období jsem předsedkyní finančního výboru.Mnoho let rovněž působím jako přísedící v senátu Okresního soudu v Nymburce.Mám dva syny a osm vnoučat. Celý život jsem aktivně sportovala (gymnastika, košíková, odbíjená), teď už se věnuji hlavně cykloturistice. Mým velkým koníčkem je hudba. Desítky let jsem zpívala s různými orchestry (Velký taneční orchestr v Nymburce, Městská hudba Fr. Kmocha v Kolíně či Lázeňská dechovka v Poděbradech). Dodnes stále ještě aktivně působím v Komorním orchestru v Nymburce jako houslistka.

Proč se chci stát senátorkou?

Ke kandidatuře do Senátu mě přimělo to, že je mi líto nechat svůj ještě poměrně dobrý duševní potenciál zahálet a ráda bych jej využila ku prospěchu celé společnosti. Jelikož už nejsem vázána žádnými stálými pracovními povinnostmi, mohla bych funkci senátorky vykonávat, jak my učitelé říkáme, na plný úvazek.

Co bych chtěla v Senátu řešit?

Mojí stěžejní prioritou je pochopitelně školství, o kterém mám největší přehled. Ráda bych se zaměřila na to, aby se základní školství sjednotilo co se týká učebnic a plánů, aby mohly děti přecházet z jedné školy do druhé bez obav, že by neměly zvládnutá některá témata. Mám pocit, že jsou děti zbytečně zahlcovány informacemi, které nejsou schopny vstřebat. Je to spíš ke škodě. Někdy méně znamená více. Je však také potřeba zvýšit autoritu učitelů, čímž by i prestiž vzdělávání vzrostla. To jde ale ruku v ruce s výchovou dětí v rodině. Proto je třeba dát mladým lidem lepší budoucnost, spočívající v práci a sociálních jistotách, aby měli jako rodiče více času na výchovu svých dětí.Rovněž učňovské školství volá po nápravě. Ke zkvalitnění přípravy učňů je třeba, aby měli možnost se v posledním učebním roce zapojit do výrobního procesu buď v závodech, nebo u soukromníků. Všeobecně je třeba uzákonit povinnost prvního zaměstnání všech mladých lidí, kteří ukončí své profesní studium.Pochopitelně je ještě mnoho dalších problémů, které je třeba odtranit. V Nymburce, kde žiji, nám již několik let znepříjemňuje život provoz firmy AZOS, která ač nemá všechna potřebná povolení, ale nehodlá zrušit svoji výrobu. Výpary, které tuto výrobu provázejí, způsobují obyvatelům města značné zdravotní problémy. I toto je potřeba pomocí nejvyšších státních orgánů řešit. Určitě by naší společnosti velmi prospělo, kdyby byla uzákoněna hmotná odpovědnost všech veřejných činitelů a úředníků, kteří svým jednáním způsobí škodu na státním či veřejném majetku.

Pokud se mi podaří s vaší pomocí uspět v podzimních senátních volbách, bude mi velkou ctí pro dobro nás všech.

Děkuji předem za podporu.

skola2 4867 X

KH KV KSČM

 

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Počasí v kraji

Doporučujeme

halo noviny logo

Go to top