Neměli jsme schopnost přesvědčit voliče

Rozhovor Haló novin s Vojtěchem Filipem, odstupujícím předsedou ÚV KSČM

filip recNeměli jsme schopnost přesvědčit voliče

Pane předsedo, jak byste shrnul výsledky voleb?

Je to pro mě velké zklamání a pro KSČM je to debakl, který znamená, že poprvé v novodobé historii nebude komunistická strana součástí parlamentní demokracie v České republice. Před komunisty stojí nyní úkol udělat všechno pro to, aby se na výsluní znovu dostali.

Do parlamentu se nedostala ani ČSSD. Jak to vidíte celkově, že levice propadla? Tam přece musí být více faktorů, které se sčítají?

Jsou dva základní faktory. Jeden je objektivní, to je obecně ústup levice v Evropě, a její obnovování je pomalé. Nakonec Die Linke v Německu se dostala do Bundestagu jenom díky přímým mandátům a výsledek v Norsku je dán také tím, nakolik je norský vývoj komplikovaný. Nejsme ani v Ruské federaci, kde se komunistům daří momentálně lépe.

Děkujeme za každý hlas pro KSČM! NEKONČÍME, musíme jet dál

https://www.facebook.com/konecna.k/videos/407249097438605logo ksčm Stránka 1Děkujeme za každý hlas pro KSČM!

NEKONČÍME, musíme jet dál! Pro lidi!
https://www.facebook.com/konecna.k/videos/407249097438605Související video

{remote}https://www.facebook.com/konecna.k/videos/407249097438605{/remote}

Antibabiš a antikomunismus

243856401 868919383984535 8331845740738680206 nLetošní předvolební kampaň má jedno společné s tou poslední prezidentskou v roce 2018. Tehdy šlo všem kandidátům pouze o to, aby nebyl zvolen Miloš Zeman, dnes jde kandidujícím subjektům jen o to, aby ze Strakovy akademie zmizel Andrej Babiš. Musím s uspokojením podotknout, že se to slouhům cizího kapitálu stejně nepodařilo, protože Češi mají vlastní rozum. Tehdy se Drahoš a spol. předháněli v tom, kdo z nich nejvíce zostudí Zemana, dnes se trumfují v tom, kdo přesněji trefí či sestřelí Babiše. Jako trvalý kurs, ze strachu o své podivně získané majetky z dob privatizace a pokračující korupce z veřejných zakázek, svědomitě pečují o to, aby se KSČM už nedostala do sněmovny.
A dál? Dál nic. To je všechno, k antikomunismu se přidal antibabiš, vlastní program nemají právě ze strachu, který předpověděl už komunistický manifest. Nic konstruktivního, snad krom na první pohled nereálných slibů a populistických proklamací. Pravice dnes těžko může lákat voliče kupř. na bytovou výstavbu pro mladé lidi, když v časech vládnutí činila pravý opak a byla to ona, která tu v 90. letech nastartovala developerský byznys a obrovské kšeftování s byty, jejichž cena je dnes závratná a pro mnoho lidí nedosažitelná.

... Neměli bychom přestat hledat!

jiri dolejs 12 kunkaJiří Dolejš: I když komunismus nikde neuspěl, neměli bychom přestat hledat
Komunisté vypověděli letos v dubnu vládě Andreje Babiše toleranci. Jak chtějí přesvědčit voliče, že to nebylo pouze kvůli blížícím se volbám? Kvůli čemu vlastně vládu do dubna podporovali? Na tyto a další otázky Vladimíra Vokála odpověděl v pořadu Rozstřel poslanec Jiří Dolejš, který kandiduje za KSČM v Praze.

Záznam na idnes.cz https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volby-jiri-dolejs-kscm.A210812_151522...

24. 8. 2021, autor:
Mediální úsek ÚV KSČM
Strana 1 z 61

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top