Střípky z Poslanecké sněmovny

logo KSCMMístopředseda výboru pro bezpečnost Zdeněk Ondráček (KSČM) kritizoval vládu za to, že včas neumožnila Správě státních hmotných rezerv nakupovat zdravotnické pomůcky a přístroje bez výběrového řízení. Pozastavil se také nad tím, že opozice nemá své odborníky v Ústředním krizovém štábu. »Vláda nechce poslouchat lidi, kteří otázkám bezpečnosti rozumí,« poznamenal. Ondráček kritizoval také to, že chybějící zdravotnický materiál musí rozvážet hasiči, a slouží tak jako »děvečka pro všechno«. Ptal se, proč stát nevyužije třeba soukromé dopravce, kterým jinak proplácí náhrady škody.


Komunisté trvají na tom, že rozpočet ministerstva obrany na příští rok by neměl vzrůst o deset miliard korun proti letošnímu roku, jak o tom v pondělí rozhodla vláda při hlasování o státním rozpočtu na rok 2021. Nehodláme podporovat, aby se z daní českých daňových poplatníků nakupovaly předražené věci pro armádu, řekl novinářům předseda ÚV KSČM a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip.

Jak hlasovat, doporučí komunistickým poslancům širší vedení KSČM. Proti navýšení peněz pro armádu se vyslovila také předsedkyně rozpočtového výboru Miloslava Vostrá (KSČM). »Já upřednostňuji spíše lidi před nákupem různých děl. Pro mne, pokud nedojde k nějaké úpravě tak, jak jsme požadovali, začíná být tento návrh zákona nepřijatelný a opravdu zvažuji návrh na jeho vrácení vládě k přepracování,« uvedla. Zmíněných deset miliard by podle ní mělo zůstat ve vládní rozpočtové rezervě pro potřeby státu v boji proti epidemii koronaviru. »Myslíme si, že tyto peníze by měly být k dispozici pro případnou potřebu v době pandemie COVID-19. Když to zjednoduším, tak pro mě je milejší ty peníze dát pro lidi na zvýšení platů, na zdravotní péči, sociální služby atd., než je dát do tanků,« řekla Vostrá našemu listu.

Haló noviny 21. 10. 2020
skola2 1213 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top