REDAKCE

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
REDAKCE

redakční tým

Rozhovor Haló novin s Vojtěchem Filipem, odstupujícím předsedou ÚV KSČM

filip recNeměli jsme schopnost přesvědčit voliče

Pane předsedo, jak byste shrnul výsledky voleb?

Je to pro mě velké zklamání a pro KSČM je to debakl, který znamená, že poprvé v novodobé historii nebude komunistická strana součástí parlamentní demokracie v České republice. Před komunisty stojí nyní úkol udělat všechno pro to, aby se na výsluní znovu dostali.

Do parlamentu se nedostala ani ČSSD. Jak to vidíte celkově, že levice propadla? Tam přece musí být více faktorů, které se sčítají?

Jsou dva základní faktory. Jeden je objektivní, to je obecně ústup levice v Evropě, a její obnovování je pomalé. Nakonec Die Linke v Německu se dostala do Bundestagu jenom díky přímým mandátům a výsledek v Norsku je dán také tím, nakolik je norský vývoj komplikovaný. Nejsme ani v Ruské federaci, kde se komunistům daří momentálně lépe.

https://www.facebook.com/konecna.k/videos/407249097438605logo ksčm Stránka 1Děkujeme za každý hlas pro KSČM!

NEKONČÍME, musíme jet dál! Pro lidi!
https://www.facebook.com/konecna.k/videos/407249097438605243856401 868919383984535 8331845740738680206 nLetošní předvolební kampaň má jedno společné s tou poslední prezidentskou v roce 2018. Tehdy šlo všem kandidátům pouze o to, aby nebyl zvolen Miloš Zeman, dnes jde kandidujícím subjektům jen o to, aby ze Strakovy akademie zmizel Andrej Babiš. Musím s uspokojením podotknout, že se to slouhům cizího kapitálu stejně nepodařilo, protože Češi mají vlastní rozum. Tehdy se Drahoš a spol. předháněli v tom, kdo z nich nejvíce zostudí Zemana, dnes se trumfují v tom, kdo přesněji trefí či sestřelí Babiše. Jako trvalý kurs, ze strachu o své podivně získané majetky z dob privatizace a pokračující korupce z veřejných zakázek, svědomitě pečují o to, aby se KSČM už nedostala do sněmovny.
A dál? Dál nic. To je všechno, k antikomunismu se přidal antibabiš, vlastní program nemají právě ze strachu, který předpověděl už komunistický manifest. Nic konstruktivního, snad krom na první pohled nereálných slibů a populistických proklamací. Pravice dnes těžko může lákat voliče kupř. na bytovou výstavbu pro mladé lidi, když v časech vládnutí činila pravý opak a byla to ona, která tu v 90. letech nastartovala developerský byznys a obrovské kšeftování s byty, jejichž cena je dnes závratná a pro mnoho lidí nedosažitelná.
ondracek zdenek w 21Přátelé, tak si to shrňme. Německo si s Ruskem postavilo Nord Stream 2, Maďarsko včera podepsalo s Ruskem smlouvu na dodávky plynu do konce roku 2036. Podobnou smlouvu s Ruskem podepsalo i Bělorusko a další státy Evropy. A co my? Naše vláda a její zahraniční politika pokračuje?‍♂️ s Ruskem v diplomatické válce, kterou zahájila vykonstruovanou kauzou Vrbětice. Stalo nás to už miliardy na nerealizovaných obchodech a bude nás to stát ještě hodně. Již brzy dojde i ke zdražení energií a poté ke zdražení všeho. Vládo děkujeme ?. Volte KSČM, volte ?, volte 18! My jediní to šílenství zastavíme!
konecna novaNedávno Česká televize přinesla informaci o dění kolem zámku v Novém Městě nad Metují, respektive přiblížila to, co restituenti udělali se získaným majetkem – který před tím samozřejmě chtěli zvelebovat a de facto pro občany nic neměnit. Je to totiž přesná ukázka toho, jak se nemá nakládat s národním majetkem! V restituci, která byla i na tehdejší poměry jedna z nejvyšších, získali Bartoňové Dobenínové, jež si na svůj původ v Kanadě vzpomněli až ve chvíli, kdy bylo jasné, že by z toho „mohlo něco kápnout“, nejen zámek, ale i lázně, tisíce hektarů lesů a půdy, středověký hrad Frymburk, kostel, barokní dům, fungující vodní elektrárnu a rovněž dvě textilní továrny.
markova 153Rozhovor Haló novin se Soňou Markovou, kandidátkou KSČM do Poslanecké sněmovny v Královéhradeckém kraji
KSČM se dívá na zdravotnictví z pohledu pacienta
Česká republika se stejně jako další země již druhý rok potýká s koronavirovou epidemií. Jako stínová ministryně zdravotnictví jste sledovala a komentovala jednotlivé kroky vlády. Můžete shrnout, jak si podle vás vláda v tomto boji vedla?

Vláda v boji s pandemií COVID-19 nejvíc selhávala především v počátku. I když budeme brát v úvahu, že v takovéto situaci se Česká republika ještě nikdy neocitla a některé problémy byly způsobeny i nečinností nebo chybami předchozích vlád, ta současná si příliš dobře nevedla.
lipiny21 krajca wLIPINY - Malá obec na pomezí rychnovského a královéhradeckého okresu se stala na jedno dopoledne důležitým místem celého kraje. Sjely se sem všechny osobnosti z čela kandidátky KSČM, až na Kateřinu Dědkovou, která právě prožívá těhotenství, a ještě i ti další v pořadí. Velkým překvapením byla návštěva místopředsedy ÚV KSČM Milana Krajča, který přijel vlakem i se synkem. Zdůraznil potřebu hlasů daleko převyšujících počet členů strany, potřebných do voleb k uchování poslaneckých míst.
chr dti wDevatenáctý pietní akt u hromadného hrobu umučených vězňů na pochodu smrti podpořil svou záštitou prezident Miloš Zeman, již podruhé. Pořadatelé tohoto shromáždění z Klubu českého pohraničí a obce Choustníkovo Hradiště tradičně zvou zástupce velvyslanectví, jejichž mladí lidé jsou zde pohřbeni, byli však omluveni, stejně jako hejtman Královéhradeckého kraje. Jaroslav Štrait mohl však uvítat další delegace občanů, pamětníků, spolků i politických stran, jež při smutečním pochodu uctili památku na konci války nesmyslně utracených převážně mladých životů položením věnců a kytic.
lukasekw 21ROZHOVOR s Josefem Lukáškem, kandidátem KSČM do Poslanecké sněmovny

Kandidujete za KSČM v podzimních volbách do Sněmovny. Co vás vedlo k tomu, že jste se rozhodl kandidovat?

To se dá těžko vyjádřit několika slovy, ale zkusme to. Na jedné straně to byla důvěra lidí, kteří mě oslovili a kandidaturu nabídli, na druhé straně i moje snaha, pokud to bude v mých silách, komunistické straně pomoci.

Nedejme se! To bylo vaše heslo ve volbách do krajského zastupitelstva. Co jste tím chtěl říci, před čím jste varoval?
Strana 1 z 48

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top