×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 456

Bez evropských dotací je obnova silnic utopií

silniceVe vlastnictví Královéhradeckého kraje cca 3.300 km silnic II. a III. tříd a k tomu, aby bylo možné neutěšený technický stav silnic každoročně zlepšovat, je nutné investovat alespoň jednu miliardu korun. Nejedná se ovšem pouze o samotné silnice, ale je nutné vzít v úvahu i opravy a rekonstrukce mostů, mostků, opěrných zdí, údržbu příkopů atd.

Samozřejmě bez získání evropských dotací uvažovat o tom, že v horizontu deseti let budou silnice v našem kraji jsou v dobrém technickém stavu, je utopie. Na druhou stranu je nutné říci, že finanční prostředky rozpočtované v Královéhradeckém kraji v kapitole doprava (přibližně 1,1 miliarda Kč) jsou investovány s rozvahou a objektivitou k zajištění služby občanům jak v oblasti dopravní obslužnosti, tak bezpečnosti a kvalitě silniční sítě. Začátkem letošního roku svitla naděje získání evropských finančních prostředků na investice do rekonstrukcí silnic, a to asi ve výši 700 až 800 mil. Kč, ovšem dnes již víme, že očekávaná pomoc bohužel není reálná. Jsem optimista a věřím, že se podaří pro náš kraj postupně zajistit větší objem dotačních finančních prostředků.
Rovněž nemohu opomenout probíhající velmi důležitá jednání o pokračování výstavby dálnice D11 a navazujících rychlostních silnic R11 a R35 a samozřejmě o nutných rekonstrukcích a větších opravách silnic I. třídy, které jsou v našem kraji především nákladní dopravou velmi zatíženy.

Popsat všechny problémy v oblasti dopravy není možné, ale jako zástupci za KSČM - Alois Havrda, Jiří Baudyš a já - jsme ve výboru pro dopravu velmi konstruktivní s maximální zodpovědností řešit tyto problémy a pomoci zajistit v našem kraji rozvoj a služby v oblasti dopravy pro turisty a občany Královéhradeckého kraje.

František VRABEC (nestr. za KSČM),
předseda výboru pro dopravu krajského zastupitelstva

skola2 2339 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top