Nejen první máj, ale každý den je oslavou lidské práce

maj17hk namesti wKrálovéhradecký první máj byl prosluněný a dosti dobře konkuroval účastí publika Jazzovému mostu na vedlejším náměstí. Na svátku práce komunistů zněla nejen od OK Stylu „písnička“ trochu jiná. Na úvod oslavy dne svátku práce zarecitovala Marta Svobodová verše Jiřího Knoppa. Vystoupil Lubomír Štěpán jako člen ÚV KSČM, za zastupitele Alois Havrda a početné obecenstvo se dočkalo i poslankyně Soni Markové. Jak Štěpán, tak Marková zdůraznili hodnoty, které pracující lidé tvoří a odsoudili systém moderního vykořisťování globálním kapitálem.

Slovy „nejen první máj, ale každý den je oslavou lidské práce“ uvedla projev poslankyně Marková. Současnou vládu lidé a jejich práce nebo způsob života, nezajímají a „utápí se ve svých nechutných tahanicích...,“ řekla dále. „Potřeba sociálních jistot roste a ty minulý režim uměl zabezpečit. Nemáme se za stydět a k tomu, co se nemělo stát se čestně stavíme čelem.“ Dále uvedla: „Zahraniční kapitál odsává ročně nejméně 300 miliard korun z republiky a zaměstnance platí tak, jak by jim to jinde dělníci nedovolili.“ Komunisté myslí proto zejména na ty, kteří ani ze svých výplat nemohou uživit své rodiny.

maj17hk spas markova w

maj17hk stepan wmaj17hk lide w

 

 

 

 

Májovým dopolednem na Baťkově náměstí provázel přítomné téměř dvě stovky občanů místopředseda OV KSČM Hradec Králové Milan Špás a v závěru pozval všechny na pietní akty k uctění památky 144 000 padlých rudoarmějců při osvobozování naší republiky.

(vha)

FOTO – Mirka VOHRALÍKOVÁ

skola2 1775 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top