Pietní akt v Odolově

odolov21 ondracekodolov zizk ortVzpomínáme na všechny vojíny, partyzány i civilisty, kteří položili své životy za naší svobodu, želíme jejich životů, položených na samém konci války v Evropě.
Krajský pietní akt byl uspořádán 8. května u památníku „Cesta osvobození 9. 5. 1945“ v Odolově, který připomíná osvobozovací cestu Ukrajinského frontu Jestřebími horami a dále krajem v květnu roku 1945 a další oběti války v regionu. Za účasti členů ÚV KSČM Václava Orta a poslance Zdeňka Ondráčka přišli k pomníku položit květiny a věnce zástupci KV KSČM s předsedkyní Věrou Žižkovou.

Květiny položily delegace ze všech Okresních výborů KSČM Královéhradeckého kraje, přidali se členové ČSBS, starostové okolních obcí a mnoho dalších občanů. Krátce vystoupil starosta Malých Svatoňovic a vzkaz předsedy KSČM Vojtěcha Filipa přednesl Radim Fryčka z Úpice. Čestnou stráž zajistil jako vždy při těchto příležitostech František Hlavica se členy Klubu vojenské historie. Setkání připravil OV KSČM Trutnov a spolek Památník Odolov, jejichž členové o prostranství celoročně pečují.

Petr HOJNIC
odolov zeny 882odolov21 napisyodolov chlapci Hojnicodolov starosta msv
skola2 117 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top