Představení nové předsedkyně KV KSČM

Vera-ZizkovaHlavní úkol roku 2014 – příprava na volby

Na začátku ledna se uskutečnila krajská konference, která zhodnotila uplynulé období, ale i volila nové krajské orgány. Došlo ke změně na postu předsedkyně krajského výboru KSČM. Ráda bych se vám jako nová předsedkyně představila.

Jmenuji se Věra Žižková, jsem původním povoláním učitelka matematiky a výtvarné výchovy na ZŠ, nyní na odpočinku. Bydlím již skoro 40 let v Kostelci nad Orlicí. Jsem vdaná a mám tři dospělé děti a pět vnoučat.


Druhé volební období jsem zastupitelkou v městském zastupitelstvu Kostelce n. O. V současné době vykonávám funkci předsedkyně kontrolního výboru. V minulém volebním období jsem byla členkou sociálního výboru při zastupitelstvu kraje a nyní jsem členkou výboru pro vzdělání, volný čas a zaměstnanost. Ve své nové funkci bych ráda přispěla k dalším úspěchům naší strany.


Čekají nás v tomto roce dvoje, někde i troje volby. Ve třech obvodech našeho kraje se budou totiž volit také senátoři. Víme, že ve většinovém systému senátorských voleb by vítězství některého našeho kandidáta bylo velkým triumfem. Buďme realističtí a doufejme, že se nám podaří alespoň takový úspěch jako Soně Markové v Náchodě, když postoupila do druhého kola.


V květnových volbách do Evropského parlamentu bude také litý boj o 24 postů, které naše republika v Bruselu má. I zde máme jisté šance. Naši kandidáti byli vždy dobře vybráni. Jsou odborně zdatní, pracovití a hájí zájmy občanů. V evropských volbách v roce 2004 jich postoupilo šest, ve volbách v roce 2009 jsme obhájili jen čtyři mandáty.


Volby do obecních zastupitelstev, konané zpravidla v říjnu, jsou možná pro většinu občanů nejdůležitější, neboť se dotýkají každodenního života v místě bydliště. Musíme dobře připravit kandidátky a propagovat svou činnost ve městech a obcích. Za práci našich zastupitelů se nemusíme stydět.


Krajský výbor je připraven všem kandidátům ve volební kampani pomáhat a dle možností ji i zajišťovat. Hlavní tíha ovšem leží na těch obětavých členech i sympatizujících, kteří svou každodenní drobnou prací připomínají všem, že i přes permanentní antikomunistickou kampaň ve sdělovacích prostředcích jsme tady a dokážeme se prosadit.


Přeji všem v novém roce pevné zdraví, hodně sil a výdrže při plnění všech těchto důležitých a náročných úkolů.


Věra Žižková

skola2 2211 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top