Vytisknout tuto stránku

Setkání na Pomezních Boudách 2014

setkani-na-pomeznich-boudach-1Sobotní dopoledne se na Pomezních Boudách v Horní Malé Úpě uskutečnilo setkání komunistů a levicově orientovaných občanů z ČR, Německa, Polska, Slovenska a Ruska u příležitosti 92. výročí proletářských srazů v Krkonoších. Akce, kterou organizovaly OV KSČM Trutnov a Klub českého pohraničí, se zúčastnilo zhruba dvě stě lidí. Polovina z nich se pak vydala na tradiční výstup na Sněžku a druhá polovina šla na besedu s hosty do restaurace U kostela v Horní Malé Úpě.

Mezi hosty setkání byli Zdeněk Ondráček, člen VV ÚV KSČM a poslanec PČR, Věra Žižková, předsedkyně KV KSČM Královéhradeckého kraje, Slavomil Brádler, kandidát do senátních voleb ve volebním obvodu Trutnov, Věra Dehle-Thälmannová, vnučka Ernsta Thälmanna, Mathias Werner, prezident Východoněmeckého kuratoria spolků, Karl Heinz Wendt, viceprezident Východoněmeckého kuratoria, Gerd Hommel, předseda Revolučního svazu přátel, profesor Zbiegniew Wiktor, polský komunista, Jaromír Kohlíček, bývalý europoslanec a náš tlumočník, a hosté z KSM ČR.

Celé setkání bylo v duchu sjednocení lidí a národů proti válce a fašistickému nebezpečí, které již stálo více než padesát milionů životů ve druhé světové válce a nyní se šíří Ukrajinou.

zdroj: www.halonoviny.cz
autor: Vlastimil PROUZA

foto: Pavel Miler

skola2 2249 X